Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis juhtus? Konflikt Jürgen Ligiga läks linnavolikogus väidetavalt füüsiliseks

BNS

Jürgen Ligi
Jürgen Ligi — FOTO: kuvatõmmis

Sotsiaaldemokraadi Helve Särgava sõnul viis reformierakondlane Jürgen Ligi neljapäeval Tallinna linnavolikogu istungil konflikti füüsilise kontaktini, Ligi ise nimetab selliseid väiteid laimuks.

Särgava rääkis, et linnavolikogu istungil läks olukord pingeliseks, kui Reformierakonna fraktsiooni liige Jürgen Ligi ei soovinud kinni pidada linnavolikogus kehtestatud reeglitest, mida volikogu aseesimees Marek Jürgenson talle korduvalt meelde tuletas. "Sõnasõda kulmineerus füüsilise kontaktiga," märkis Särgava. 

Tema sõnul oli istungil tekkinud olukord šokeeriv. „Jürgen Ligi ei soovinud kinni pidada istungi reeglitest ning seda vaatamata aseesimehe Marek Jürgensoni korduvale meeldetuletusele. Lisaks sõnelusele saalis üritas rahvasaadik Ligi jätkata sõnelemist Jürgensoniga volikogu esimehe laua juures, mida isiklikult nägin. Mõne hetke pärast hüüdis keegi volinikest, et kutsutaks politsei, kuna konflikt oli ületanud sõnalise staadiumi füüsilise kontaktiga,“ rääkis Särgava. 

Selline käitumine on lubamatu, leidis Särgava. „Tegemist on linnavolikogu liikmega, kes on sellele positsioonile saanud valijate hääle toel. Saadik peab mõistma enda rolli ning jääma alati oma käitumises väärikaks. Ma küll ei suuda mõista, et see ongi uus poliitiline kultuur, mida mõni Reformierakonna saadik viljeleb, kui ei saa mida soovib,“ ütles linnavolikogu liige ning lisas, et temale teadaolevalt ei ole varasemalt olukord linnavolikogus niivõrd inetuks läinud.

„Keskerakonna fraktsioon ei aktsepteeri linnavolikogu liikme Jürgen Ligi sedavõrd ebaväärikat käitumist ning on veendunud, et antud juhtumi valguses annavad kindlasti hinnangu valijad,“ lõpetas Särgava. 

Ligi ise nimetab selliseid väiteid laimuks. "Tallinna volikogus oli eile sõnavahetus, mille peale volikogu aseesimees Marek Jürgenson ja EKRE on hakanud kaebama, et teda olla löödud. Kinnitan, see on laim. Nagu vutimurul teesklemine või suurematele kitumine lasteaias, kui ise hakkama ei saa," kirjutas Ligi sotsiaalmeedias. "Kehaline kontakt tekkis tema poolt, kui mina olin ruumist väljumas ja seljaga, aga ainult seetõttu, et ta püüdis jätta muljet, et ma väljun tema survel. Ma pöörasin end hoiatuseks, et ta oma peki mu seljalt ära võtaks. Sest seda polnud võimalik kaheti tõlgendada, ta ajas mind ära ka sõnaliselt," selgitas Ligi. 

"Pingele andis põhjuse tema volikogu juhtimine, erapoolik, omakasupüüdlik ja parteiline. See peaks olema rangelt neutraalne," jätkas Ligi. "Volikogu juhatus koosnes kahest liikmest, mõlemad koalitsioonist, sest juba kuid hääletasid koalitsioon ja EKRE opositsiooni kandidaadi lihtsalt maha ja koht seisis tühi. Nüüd esimest korda sai opositsioon ka aseesimehe, aga diskussioon tekkis aseesimeeste palga ning hüvitise ja juriidilise sõnastuse üle," märkis Ligi. 

Tema sõnul oli Marek Jürgenson istungit juhtides silmnähtavalt närvis. "Ma võtsin lõpuks kah sõna, et pakkuda mõlemale võrdselt ehk jagada see 3500 kahe vahel, nagu jagati ka koormus. Aga enne mainisin, et riigikogus oleks mõeldamatu selline opositsionääri mahavalimine koalitsiooni poolt ja vahe tegemine. Mispeale Keskerakond ja EKRE mind lärmiga summutasid ja lõpetada ei lasknud," selgitas Ligi. 

"Küsimuseks ette nähtud napp pool minutit sai nii kiiresti otsa, aga Jürgenson mitte ei vaigistanud saali, mis olnuks tema kohus, ega lasknud mu lõpetada, vaid hakkas ka ise takistama mind kui oponenti ja kahtlejat tema enda palgas," lisas Ligi. 

"Vaheajal, kui ruumist väljusin, seisis Jürgenson ukse juures ja möödudes ma pahandasin temaga, et ta on kõik juhtimise reeglid unustanud. Neljasilmajutt on kolleegide vahel alati toiminud, isegi kui ei nõustuta päriselt. Ja lepitakse ära," ütles Ligi. 

"Tema valas ainult õli tulle ja käskis mul jalga lasta. Õli muidugi põleb ja ma küsisin, miks ta arvab, et ma nüüd üldse ära lähen, kui tema seda nõuab. Aga ma läksin siiski, sest olin teel, peale väikest peatumist ta laiamise peale. Jürgenson oli enda kohatusest siiski sedavõrd segaduses, et tuli kaasa ja vajus oma suure kõhuga mulle selga. Ma hoiatasin teda seepeale, aga jutt löömisest on lihtsalt hale teesklus," lisas Ligi. 

Kommentaarid puuduvad