Mida kardavad rahvusvahelisele kutsevõistlustele suunduvad Eesti noored enim?

Eesti noored suundusid rahvusvahelisele kutsemeistrivõistlustele EuroSkills. Milliseid väljakutseid peavad nad kõige keerukamateks ning milliste ootustega Poola suunduvad?

Üleeile sõitsid 19 noort 16 erialal Poola kutsemeisterlikkuse võistlustele, mis ei tule kindlasti kergete killast. Poola sõitvad noored peavad kolme päevaga täitma ülesandeid, mida reaalses elus tuleb harva ette ja seda suure hulga pealtvaatajate ees Euroopa tipptasemel konkurentsis.

Kuressaare ametikooli võistleja ettevõtlusoskuste erialal Meelis Teder arvas, et võistluse kõige raskem asi saab ilmselt olema inglise keele oskus ja suur võistluspinge. Rakvere ametikooli võistleja sõiduautotehnika erialal Enrico Müganen ütles, et kõige raskem võib olla teadmatus, mis ees ootab.

Kui palju võib segada see, et kui tavaliselt ollakse harjunud üksi nokitsema, siis nüüd ootavad ees vaatajate ja kommenteerijate pidevad pilgud? “Kindlasti see mingil määral mängib rolli, aga me oleme lihtsalt tugevad ja ei lase ennast sellest segada,” ütles Kuressaare ametikooli võistleja ettevõtlusoskuste erialal Sass Kesküla.

Algselt oli EuroSkillsi võistlus planeeritud toimuma hoopis Venemaal ning kaksaastat tagasi eelmisel võistlusel tegid venelased ka väga suurejoonelise tervitustseremoonia kõigi külla ootamisest. Peagi algas aga sõda Ukrainas ning seetõttu võeti võistluse korraldamine Venemaalt ära ning viidi hoopis Poola, kuhu Venemaa ise võistlema tulla ei tohi.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad