Reklaam sulgub sekundi pärast

Lootus kadus! Valitsus jätab maskikohustuse esialgu kehtima

Tanel Kiik
Tanel Kiik — FOTO: Margus Pahv/Delfi Meedia

Kuigi tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles nädala alguses, et soovib reedest maski kandmise kohustuse lõpetada, otsustas valitsus neljapäeval, et maskid peavad inimestele avalikus ruumis esialgu veel ette jääma.

Valitsuse liikmed võtsid vastu põhimõttelise otsuse kaotada Eestis kaitsemaski kandmise kohustus, kui koroonaviiruse leviku ohutase on alanenud praeguselt kõrgelt tasemelt keskmisele tasemele. Pärast seda hakkab maskikandmise kohustuse asemel kehtima  soovitus kanda rahvarohkes avalikus siseruumis maski, mis kehtib eriti riskirühma kuuluvatele inimestele.

Neljapäeval on Eestis koroonaviiruse leviku riskitase kõrge, sellele vastab riskimaatriksis oranž värv, seega maskikohustus jääb kehtima.

„Oleme korduvalt näinud, kui salakaval ja järjekindel see viirus on. Seepärast peame olema kindlad, et iga leevenduse jaoks on aeg tõesti küps,“ ütles peaminister Kaja Kallas. „Teadusnõukoda soovitas, et maskikandmise kohustuse võib lõpetada, kui jõuame kollasele ehk keskmisele ohutasemele. Täna võtsimegi valitsusega vastu põhimõttelise otsuse seda teha. On tõenäoline, et võime kollasele tasemele jõuda juba järgmisel nädalal. Ka siis jääb soovitus rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis maski kanda, eriti riskirühmadel. Seni aga panen kõigile südamele, et palun olge ettevaatlikud ja kandke maski ning vaktsineerige. Koroonaviirus pole meie seast kuskile kadunud ja on endiselt nakkav.“

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul jätkub viiruse langustrend, mis võimaldab leevendusi. "Koroonaviiruse levik ja haiglate koormus on selges langustrendis. Veebruaris ja märtsis tehtud leevendused ei ole kaasa toonud viiruse leviku tõusu, nii et saame järgmiste sammudega edasi liikuda. Pean mõistlikuks asendada siseruumides maskikandmise nõue soovitusega. Loomulikult tuleb ka edaspidi jälgida nakkusohutust ja end kindlasti õigeaegselt vaktsineerida.”

Lisaks avalikus siseruumis maskikandmise kohustuse kehtetuks tunnistamisele, muutuvad keskmisele riskitasemele jõudes kohustusest soovituseks ka desinfitseerimisnõuded ja hajutatuse reeglid.

Neljapäeval on Eestis koroonaviiruse leviku riskitase kõrge, sellele vastab riskimaatriksis oranž värv. Hommikuse seisuga on seitsme päeva keskmine nakatunute arv 1139,4 inimest ja seitsme päeva keskmine COVID-i tõttu haiglaravi vajavate uute inimeste arv 32,3. Kollasele riskitasemele jõudmiseks peab keskmine nakatunute arv olema alla 1500 ja haiglaravi vajavate uute inimeste arv alla 30.

Neljapäeva hommiku seisuga on haiglas 306 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest 145 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu. Ööpäeva jooksul avati haiglates 37 uut haigusjuhtu, millest 16 juhul vajasid patsiendid hospitaliseerimist COVID-19 tõttu. Viimasel ööpäeval suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest.

Näita 5 kommentaari

Väga nõdrameelne möla.

Vasta

Andke tuld

Vasta

Käige vittu valitsus

Vasta

Mőtetud tegelased,elu niigi pask.Viie kőige rikkama riigi hulgas :D Súda låheb pahaks,elagu håsti ja tőstke omale palkasid jne.Vastik vaadata ja kuulata!

Vasta

Jube

Vasta