Reklaam sulgub sekundi pärast

Kunagine Vabaerakond tuleb taas tagasi kokku, kuid seekord uue nimega

BNS

Eesti Vabaerakond. Pilt on illustratiivne.
Eesti Vabaerakond. Pilt on illustratiivne. — FOTO: Ilmar Saabas/Delfi Meedia

Eesti Vabaerakonna ja Elurikkuse erakonna liitumise tulemusena 2020. aastal sündinud Eesti Tulevikuerakond peab 26. mail üldkogu.

Korralise üldkogu päevakorras on uue viie liikmelise juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete valimine. Kandidaatide ülesseadmine ja esitamine lõpeb 25. mail ning üldkogu kinnitab ka erakonna uue maailmavaatelise manifesti.

Manifesti üks osa on seotud ka üldkogu päevakorras oleva erakonna põhikirja uuendustega, milles üldkogu muudab erakonna nime Vabaerakond Aru Päheks ning võtab selge maailmavaatelise seisukoha, milleks on paremtsentristlik erakond.

Manifestis rõhutakse lisaks programmilistele seisukohtadele ka seda, et Eesti poliitika on täna äärmuste tõttu ummikus, geopoliitiline olukord on maailmas tugevalt halvemaks muutunud ning Eesti sugune väike riik vajab ühte hoidvat ühiskonda, astumaks vastu ees seisvatele väljakutsetele.

"Me tuleme tagasi ausa poliitika lubadusega. Me tuleme tagasi, ise siiralt uskudes, et Eestil võib hästi minna, kui kuulata rahvast ja teha mõistupäraseid, loogilisi ja läbinähtavaid otsuseid. Vabaerakond Aru Pähe tuleb, et aru pähe ei oleks ainult loosung, vaid meie liidrid ja ühiskonna erinevad osapooled tunnetaksid vastutust meie ühise tuleviku ees. Et ei võidaks rumalus ja väiklus, vaid arukus ja tarkus. Täna on selgemast selgem – Eesti poliitikas on aru kadunud. Me tuleme Eesti poliitikale aru pähe tagasi panema," teatas erakond.

Eesti Tulevikuerakond ei ole oma sünnist saadik päris enda nimega ühelgi valimisel seni osalenud ja ei osalenud ka viimastel riigikogu valimistel.

Eesti Vabaerakond tekkis 20. september aastal 2014 ning enne seda oldi aktiivsed MTÜ Vabaerakonna Algatusrühma ning MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik kodaniku liikumiste kaudu aastast 2011.

Eesti Vabaerakond sai 2015. aasta riigikogu valimistel 49 883 Eestimaa inimese toetuse, mis andis 8 mandaati. Sama aasta juuniks oli erakonna toetus 19 protsenti, mis jäi ka toetuse tipuks.