Jõhker! Maole söögiks ostetud hiired võitlesid oma elu eest ja tapsid lemmiklooma ära

BNS

Hiir
Foto: 123rf

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) teatel otsustasid maole toiduks ostetud viis hiirt enda elu eest võidelda ja tapsid mao ning seetõttu tuletab ELS meelde, et loomade toitmine elussöödaga on seadusevastane ja ka ohtlik lemmikloomale.

Lemmikloomana peetava mao toitmine elusate loomadega võib näida vajalik säilitamaks tema jahiinstinkti, teatas ELS-i esindaga neljapäeval. Kuid kunstlikes tingimustes ei ole see vajalik ning see on ohtlik ka röövloomale endale. Nimelt võib näriline vastu hakata ja madu vigastada, isegi tappa. Samuti võivad elusad närilised kaasa tuua parasiite, mis madudel erinevaid haiguseid põhjustavad.

“Maopuuri sattunud näriline ehmub ja püüab mao eest peitu pugeda. Ei ole ka ebatavaline, et näriline võib rünnata, kui tunneb end ohustatuna. Nende teravad lõikehambad võivad põhjustada maole vigastusi ning sellest tulenevaid nakkusi, mis nõuavad veterinaarravi või eutanaasiat. Jättes näljane näriline maopuuri võib leida, et elussaak on mao osaliselt ära söönud. Näljased ritsikad ja jahuussid võivad niiskuse või toitainete  saamiseks rünnata mao nahka ja silmi,” sõnas ELS- turundus- ja kommunikatsioonijuht Agnes Blank.

Kõige selle kõrval on elussööda andmine ebaseaduslik. Selline käitumine loetakse looma suhtes lubamatuks teoks, see põhjustab talle valu ning välditavaid füüsilisi ja vaimseid kannatusi. Kokkuvõttes on see looma julm kohtlemine ja karistatav.

ELS kutsub loobuma elussöödast ning kaaluma humaansemaid variante, mis on võimalikult loomasõbralikud ega ohusta lemmiklooma elu.

Kommentaarid puuduvad