Eestlane Iisraelis: vaatamata kõigele, pole mul hirmutunnet olnud

Jeruusalemma vanalinn
Jeruusalemma vanalinn — FOTO: 123RF

Hetkel Iisraelis viibiv poliitik ja ettevõtja Peeter Võsu ütles TV3 portaalile, et pidi algselt juba pühapäeval koju naasma, kuid lennufirma otsustas teisiti ning loodetavasti tuleb uus võimalus kolmapäeval.

Hoolimata plahvatustest ja õhuhäirest ei ole hirmutunne tema üle võimust võtnud ning Jeruusalemma kesklinnas ringi jalutades on tühjade tänavate nägemine tema jaoks esmakordne. Kokku on Võsu Iisraeli külastanud juba umbes sada korda.

„Viibin endiselt Iisraelis. Pidin juba pühapäeval koju sõitma, kuid lennufirma otsustas teisiti. Loodan, et uus võimalus tuleb kolmapäeval. Minu jaoks oli see esmakordne sõjaohu kogemus. Kuulda alarmi, millele järgnevad plahvatused, mis olid tõenäoliselt põhjustatud raketitõrje vahenditest ja võimalik, et ka reaalsetest tõrjetest, annavad märku, et tegemist on päris sõjaga, mis võib kellele tahes fataalselt lõppeda. Ka teave, et Iisraeli on Gazast tulnud jõukude kaupa raskelt relvastatud terroriste, kes sõdivad kõige elava vastu, osutab asjaolule, et olukord on ebatavaliselt ohtlik kõigile,” ütles Peeter Võsu.

Võsu rõhutab, et vaatamata kõigele pole tal hirmutunnet olnud. „Loomulikult väldin alasid, kus võiks liikuda vaenulikke, äärmuslike islamistlike usujuhtide poolt üles ässitatud relvastatud jõukusid. Ei otsi ise konflikti ja siin olles orienteerun piisavalt, et aru saada, kus võib varitseda oht, eriti sellises olukorras.”

Pühapäeval Jeruusalemma kesklinnas veidi ringi jalutades tekitas temas kummalise tunde peaaegu täiesti tühjade tänavate nägemine, mis tavaliselt on rahvast tulvil. Nagu võib ilmselt eeldada sõitis ringi ka ebatavaliselt palju vilkuritega politseiautosid. „Vestlesin ühe kohalikuga, kes ütles, et koolid ei toimi, mistõttu on ka õpilased turvaliselt oma kodudes. Lootust annab vaid teadmine, et terroristidel ei saa olla piiramatuid relvavarusid, vaid ühel hetkel need lõppevad. Loodan, et üsna varsti.”

Samuti tegi Võsu laupäeval oma Facebooki seinal postituse kogetust ja kuuldust:

Kommentaarid puuduvad