Reklaam sulgub sekundi pärast

Aura keskuses vee alla vajunud mees suri

BNS

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rf.com

Möödunud nädala lõpus Tartus Aura veekeskuse ujumisbasseinis seni teadmata asjaoludel vee alla vajunud ja juhuslikult avastatud 68-aastane mees suri esmaspäeval haiglas, kirjutab Tartu Postimees.

Häirekeskus sai teate veest leitud mehest reedel kella 14 paiku. Esialgse info kohaselt avastas ohtlikku olukorda sattunud inimese teine külastaja, kes kannatanu ka veest välja tõi ning kohe koos vetelpäästjaga elustamist alustas. Mõne aja pärast võttis elustamise üle kiirbibrigaad. Mees toimetati Tartu ülikooli kliinikumi, kuid meedikute pingutustest hoolimata mees suri esmaspäeval.

Enne surmateate laekumist tegeles juhtunu uurimisega Aura veekeskus. Selleks võeti töötajatelt seletuskirjad ja vaadati läbi videosalvestis. Seni pole keskus soostunud täpsustama, mida salvestis näitas. Õnnetuse ajal ei olnud bassein tühi, kuid seal oli inimesi pigem vähe, märkis veekeskuse juhataja Kairit Matto.

Peagi pärast juhtunu avalikuks saamist hakkasid mitmel pool liikuma väited, et inimene oli vee all paarkümmend minutit. Matto ei ole ka seda väidet kinnitanud ega ümber lükanud. "Ma ei saa seda kommenteerida. Korrektne on, et leidis meie külastaja, kes kutsus instruktori. Peame vaatama, kes kus oli. Kurb on see igal juhul ja äärmiselt kahju, aga mingeid detaile ei ole jagada, sest me ise alles uurime," lausus ta.

Et olemasoleva info põhjal oli tegu õnnetusjuhtumiga, kinnitab muu hulgas asjaolu, et politsei ei ole kriminaalmenetlust alustanud.

Kommentaarid puuduvad