Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Armas üllatus! Rootsi eurolauluvõistlusel tehti kummardus Eesti laulvale revolutsioonile

Melodifestivalen
Melodifestivalen — FOTO: SVT

Möödunud laupäeval toimus Rootsis tänavuse eurolaulu valimine ehk Melodifestivalen. Suureks üllatuseks oli aga saatejuhi Carina Bergi kõne, mis keerles laulva revolutsiooni ja Balti keti ümber.

10. veebruaril toimus Rootsi eurolaulu valimissaate teine poolfinaal, kus suurimaks üllatajateks Eesti vaatajate jaoks ei olnud mitte imelised laulud, vaid hoopis saatejuhi kõne Eestist.

Saatejuht Carina Bergile üllatas paljusid, kui hakkas rääkima laulvast revolutsioonist ning sellest, et peab seda inspireerivaks, kuna vabadus saavutati lauldes, mitte sõdides. „Muusika võib olla paljut: see võib olla rõõmus, ilus, rumal, kurb. Ja vahel võib muusika olla niivõrd ühendav, et see muudab sinu elu,“ ütles naine alustuseks ning liikus siis teemaga edasi laulva revolutsiooni juurde.

„Nad laulsid vabaduse ja oma elude eest,“ sõnas Berg. Seejärel kuvati südamlikku videot Tallinnas toimunud laulupeost. „Nad kasutasid end inimkilbina, peatasid nõukogude tankid ja laulev revolutsioon aina levis.“ Lisaks meenutas saatejuht Balti ketti, mainides ka Lätit ja Leedut.

„Ligi kaks miljonit inimest seisid koos ning laulsid enda riigi vabaks,“ ütles Berg.
Publik aplodeeris lausele valjult. „See lugu sobib siia ideaalselt, sest see proovis ühendada ja parandada Euroopat muusika läbi, nii nagu Eurovisiongi.“

Melodifestivaleni finaal toimub 9. märtsil Stockholmis.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI