Reklaam sulgub sekundi pärast

Galerii | Eesti Laulul osalev Puuluup andis aasta viimase kontserdi

Konkursil Eesti Laul 2024 koos ansambliga 5miinust osalev Puuluup andis 21. detsembril oma aasta viimase kontserdi.

Konkursil Eesti Laul 2024 koos ansambliga 5miinust osalev Puuluup andis 21. detsembril oma aasta viimase kontserdi. Viimastel aastatel üle kogu maailma ühelt festivalilt ja kontserdilt teisele veerenud etno-luupijad jõudsid neljapäeva õhtul klubi Uus Laine lavale.

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud). Duo mängib Hiiu kandleid ning kasutab luupreid ja muid efektiplokke, kõikudes pärimuse ning kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides nii maailmamuusika, underground’i kui ka popiga.

Duo avaldas oma esimese albumi “Süüta mu lumi” kevadel 2018, topeltsingel “Kasekesed / Käpapuu” ilmus 7-tollisel vinüülil kevadel 2020. Album “Viimane suusataja” ilmus sügisel 2021. Kõik reliisid on välja andnud plaadifirma Õunaviks.

Live-koosseisuna on Puuluup kontserte andnud juba üle seitsme aasta. Lisaks arvukatele esinemistele Eestis on nad üles astunud USA-s, Hiinas, Saksamaal, Soomes, Tšehhis, Ungaris, Poolas, Rootsis, Leedus ja Lätis.

Eesti Laul 2024 konkursil esinevad Puuluup ja 5miinust looga "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi".

“Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju. Õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla,” kirjeldab duo ise oma loomingut.

Vaata galeriid meeleolukast õhtust!