Reklaam sulgub sekundi pärast

LAPSEHOIDMINE, FOTOGRAAFIA JA SAHKERDAMINE KÜTUSEKAARDIGA: millega on tegelenud meie ministrite autojuhid?

Autojuht
Foto: 123rf.com / kollaaž

Mõned päevad tagasi paljastati meedias, et endise haridusministri Liina Kersna autojuht on talle osutanud ka fotograafi teenuseid. Milliseid veidraid ülesandeid on täitnud ministrite autojuhid veel?

Uus ametinimetus: autojuht-fotograaf

Eesti Päevaleht kirjutas 19. juulil, et endise haridusministri Liina Kersna autojuht on arvele võetud ka kui fotograaf. Autojuht sai fotografeerimise eest 450 eurot kuus palgalisa, mille maksid kinni maksumaksjad. "Avalikus ametis ei ole mitte vabadus, vaid kohustus jagada infot ja anda teada, millega sa tegeled," põhjendas Liina Kersna Eesti Päevalehele enda fotolembust. 

Hobifotograafist autojuht selgitas, et tema kindlasti Kersna ihupiltnik ei olnud. "Kommunikatsiooniosakonnaga läbi rääkides tehti otsus, et kuna ma nii või naa käin üritustel kaasas, siis kajastuse mõttes oleks hea, kui saaksin ka pildistada," sõnas ta. "Minu hobifotograafi karjäärile on see positiivselt mõjunud, sest mu töökvaliteet on paranenud," lisas ta.

Ministeerium kinnitas, et autojuht-fotograafi tööülesanded jäävad samaks, seega saab ka uus haridusminister Tõnis Lukas kasutada Kersna palgatud fotograafi teenust.

Autojuht kui isiklik koduabiline ja lapsehoidja 

Endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps sattus 2020. aastal skandaali, mis päädis tagasiastumisega ministriametist. Õhtuleht avalikustas toona, et haridus- ja teadusministeeriumi autojuht sõidutab ministeeriumile kuuluva autoga igapäevaselt ja süsteemselt Repsi lapsi. "Vedasin lapsi sünnipäevadele, logopeedi juurde, ujuma, muusikakooli,“ loetles autojuht Õhtulehele enda "töösõite".

Delfi avaldas käesoleva aasta 8. aprillil artikli, millest selgus, et lisaks ministri laste sõidutamisele, käis autojuht ka poes toidukaupu ostmas, käivitas laste ATVd ja täitis liivakasti. “Põhitegevus läks lastega tegelemisele. Ministriga (tegelemine) oli teisejärguline,” sõnas autojuht toona. 

Autojuhist bensiinivaras

2003. aastal kirjutas Õhtuleht, et toonane majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen vallandas päevapealt autojuhi, kes varastas enda tarbeks bensiini. 

"Kahjuks usaldasime autojuhti ning ei võrrelnud majandussõite ja ministri sõite. Kui info osalisteni jõudis, selguski vastuolu," selgitas juhtunut ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Tiina Salumäe. "Kui minister parajasti autot ei vajanud, vastutas masina hoidmise eest autojuht."