Reklaam sulgub sekundi pärast

Nõuandeid muretuks reisimiseks

Sisuturundus

reisimiseks
Foto: Pexels.com

Pärast mõneaastast pausi on kätte jõudnud tõeline reisibuum. Reisimine on imeline viis lõõgastumiseks ja vaba aja veetmiseks lähedaste inimestega. Kõige tähtsam on oskuslik planeerimine – nii jäävad sulle reisist parimad mälestused.

Tee eeltööd

Kui sihtkoht on paigas, vii end kurssi sihtkohariigi oludega. Riiki sisenemise nõuete kohta leiad kasulikku infot veebilehelt www.reisitargalt.ee. Muuhulgas uuri välja, millised vaktsineerimis- ja testimisreeglid hetkel kehtivad, kas avalikes kohtades peab maski kandma ning kas sulle ja su perele huvipakkuvad vaatamisväärsused on külastajatele avatud. Mõned turismiatraktsioonid on avatud vaid kindlatel päevadel ja nii võib lühema reisi puhul soovitud koht külastamata jääda.

Kuigi üha enam lennufirmasid leevendab koroonameetmeid, kontrolli maskinõuet lendudel, kuna mõned firmad aktsepteerivad vaid kindlat tüüpi meditsiinilist maski.

Pööra tähelepanu vaktsiininõuetele eri riikides ja siin ei pea me silmas ainult COVID-19 vaktsiini. Mõnes riigis on vajalik tõendada, et oled vaktsineeritud kollapalaviku või muude haiguste vastu (nt kas on tehtud MMR-vaktsiin mumpsi-leetrite-punetiste vastu ja oled vaktsineeritud lastehalvatuse vastu). 

Arvesta, et väljaspool Euroopa Liitu reisimiseks võib vaja minna viisat. Ära jäta selle taotlemist viimasele hetkele!

Kindlasti registreeri reis ka välisministeeriumi kodulehel, et vajadusel saaksid kiiresti ja efektiivselt konsulaarabi.

Piletite broneerimisest 

Kui hakkad lennupileteid otsima, pea meeles, et vahel võivad hinnad nädala eri päevadel kõikuda. Hoia parima pakkumise leidmiseks hindadel silm peal ja otsi eripakkumisi. Kui plaanid osta soodsaid lennupiletid mõne vahendaja kaudu, loe kindlasti internetist arvustusi, et veenduda ettevõtte usaldusväärsuses.

Kui arvad, et plaanid võivad muutuda või puhkuseni on veel palju aega, broneeri sellised piletid, mida saad muuta või tühistada.

Tervis ennekõike

Keegi ei taha reisi ajal erakorraliste ravikulude peale mõelda. Selle vältimiseks on mitu võimalust.

Kui reisisiht asub Euroopas, telli haigekassast endale tasuta Euroopa ravikindlustuskaart. Sellega saad Euroopa Liidu liikmesriikides, Islandil, Liechtensteinis, Norras ja Šveitsis lühiajaliselt viibides juurdepääsu vajaminevale riiklikule arstiabile samadel tingimustel ja hinnaga nagu neis riikides kindlustatud inimesed. See ei kata aga eraarstiabi või kulutusi, mis on seotud näiteks tagasilennuga koduriiki või kadunud/varastatud asjadega.

Reisikindlustus ja koroonaviirus

Ettevalmistuse oluline osa on ka reisikindlustus. Kas sul on juba pangakaart, millega kaasneb reisikindlustus?

Siin tuleb appi Luminor Black maksekaart, millega saad automaatselt reisikindlustuse kogu perele (ravi- ja transpordikulude maksimaalne kindlustussumma 300 000 eurot). Luminori Blacki reisikindlustuse olemasolul hüvitatakse ka koroonasse haigestumisega seotud kulud.

Lisaks saad kaardi olemasolul ka muid hüvesid nautida, mis reisi muretumaks muudavad. Näiteks saad seda kasutada ka krediitkaardina, millega ootamatuid kulutusi katta.

Sularaha või pangakaart?

Kuigi oleme harjunud kaardiga maksma, on mõnes riigis vaja ka sularaha. Kumba eelistada – valuutavahetust või sularahaautomaati? 

Tavaliselt on odavam automaadist raha välja võtta, sest valuutavahetuse tasud võivad olla üsna kõrged. Luminor Blackiga saad tasuta välja võtta kuni 400 eurot kuus ükskõik millise panga automaadist kogu maailmas ja lisaks 600 eurot kuus Luminori automaatidest Baltimaades. Kui vajad aga reisiks rohkem sularaha, võrdle internetis valuutavahetuse tasusid, et leida soodsaim variant.

Kui maksad välismaal kaardiga ja pead terminalis valuuta valima, eelista kohalikku valuutat, sest terminali valuutakurss on kaupmehe kasuks. Black kaardi kohta saad rohkem lugeda siin: https://luminor.ee/era/maksekaart-luminor-black

Kommentaarid puuduvad