Reklaam sulgub sekundi pärast

10 fakti, mida Sa ei teadnud Hitchcock’i kohta!

1. Ta ei võitnud kunagi parima režissööri Oscarit. Ega tegelikult ei usuks seda ju keegi. Talle anti G.Thalberg elutöö auhind tema saavutuste eest ning tema film Rebecca võitis "Parima pildi" Oscari. Kuid Alfred Hitchcock ei võitnud kunagi parima režissööri Oscarit, hoolimata sellest, et tal olid imelised filmid. 16 Hitchcocki filmi said küll Oscari nominentideks, kuid mitte ükski ei võitnud Oscarit. Kas see pole mitte imelik? 2. Tal oli eluaegne hirm politsei ees. Ta kartis politseid? Jah, kuid siinkohal tuleks tagasi minna lapsepõlve. Aega, kus Hitchcock oli umbes viie aastane. Isa saatis ta kohalikku politseijaoskonda ning ütles, et ta peab paluma politseinikku end viieks minutiks vangikongi lukustada. Põhjuseks see, et väike Hitchcock oli halvasti käitunud. Siit ka põhjus, miks ta politsei ees hirmu tundis. Ta kasutas seda hirmu tihti ka oma filmides. 3. Tema tütar Patricia mängis mitmeid rolle tema filmides. Hitchcocil oli ainult üks laps - tütar Patricia (sündinud 7. juuli 1928). Mitte aga paljud ei tea, et ta mängis mõnes oma isa filmis. Hitchcock ei reklaaminud seda kunagi välja, küll aga oli tütre nimi siiski ekraanil krediteeritud. Patricia Hitchcock'il olid rollid näiteks filmides "Psycho" ja "Võõrad rongis".  4. Hitchcock kartis enda filme. Alfred Hitchcock ütles 1963. aastal intervjuus: "Ma olen enda filmide ees hirmul. Ma ei lähe neid kunagi vaatama. Ma ei tea, kuidas inimesed mu filme vaadata suudavad." Intervjueerija nimetas tema hirmu filmide eest ebaloogiliseks. Hitchcock nõustus, kuid küsis vastu: "Aga mis on loogika? Ei ole mitte midagi rumalamat kui loogika." 5. Ta armastas teha julmi kuid praktilisi nalju. Hitchcock ei olnud kogu aeg tõsine. Ta leidis aega teha filmimeeskonnale ja tiimile huvitavaid nalju. Näiteks nuhkis ta välja, mis on kellegi foobiad (näiteks hiired või ämblikud) ning seejärel saatis neid sellele inimesele terve kasti. 6. Ta proovis osta kõik raamatu "Psycho" eksemplarid, et keegi ei saaks teada, kuidas raamat lõpeb. Kas pole mitte suurepärane? Ta olevat ostnud kõik originaal novelli koopiad, et keegi teada ei saaks, kuidas lugu läbi saab. Ta filmis kinnises kompleksis ning sundis meeskonda alla kirjutama lepingule, mis keelas neil filmi lõppu kellelegi mainida. Eellinastusi ei tehtud. 7. Walt Disney ei lubanud Hitchcockil Disneylandis filmida. Koomiksi kuningas Walt Disney keelas Alfred Hitchcockil varajastel 1960ndatel Disneylandis filmida. Põhjuseks oli see, et Hitchcock oli teinud jäleda filmi "Psycho".

8. Ta kardab mune. Alfred Hitchcock on öelnud: "Ma kardan mune, rohkem veel kui kardan, nad on mulle vastikud. See valge ümmargune asi ilma ühegi auguta... Kas te olete kunagi midagi nii vastikustäratavat näinud kui munarebu oma kollast vedelikku välja ajamas?" Veri on voolav ja punane. Aga munarebu on kollane, vastikustäratav. Ma ei ole seda kunagi maitsnud."
9. Tema lemmik film oli "Destiny" (1921) Fritz Lang'ilt.
10. Ta keeldus võtmast vastu "British Awardi".
Seda peetakse üheks suurimaks auhinnaks ning Alfred keeldus sellest. Tegu oli “Commander of the Order of the British Empire (CBE)” auhinnaga 1962. aastal.
Palju huvitavat erinevate saadete kohta leiad ka meie Facebookist! Vaata kindlasti. ;)