Reklaam sulgub sekundi pärast

Tasuta elamus? Stingi kontserti värava tagant kuulanud inimesed ajasid piletiostjad marru

Inimesed Stingi kontserdi värava taga
Inimesed Stingi kontserdi värava taga — FOTO: TV3

Armastatud laulja ja helilooja Sting andis esmaspäeva õhtul Tartu Lauluväljakul võimsa kontserdi, mis tõi kohale kümme tuhat inimest. Lisaks piletiostnutele soovisid kontserdist osa saada ka need, kes pileti eest raha välja käinud ei olnud.

Keset kontserti hakkas järsku tekkima arvestatav rivi inimestest, kes seisid kohe Stingi kontserdi värava taga ning nautisid sarnaselt ametlikul alal viibinutele kontserti. Ainsa vahega, et nemad ei olnud pileti eest välja käinud 80-100 eurot, mis üks pilet maksis.

Uurisime kontserdialal olnud inimeste käest, mida nad arvavad sellest, et nemad on pidanud pileti eest maksma, kuid värava taga seisjad naudivad praktiliselt samaväärselt kontserti, ainult et tasuta.

"No ei meeldi, et nemad nüüd tasuta saavad kuulata-vaadata. Jah, võib-olla oleks ka pidanud sinna värava taha seisma jääma praegu ja oleks praegu saja euro võrra rikkam," tunnistas üks inimene, et võib-olla peaks ka niimoodi edaspidi üritustel käima, kui rahaga kitsas on.

Inimesed väravate taga
— FOTO: TV3

Teine ametlikul alal viibija arvas aga, et värava tagant kontserti kuulamine on ebaeetiline. "Mina ostsin pileti, kuna olen suur Stingi fänn ning olin nõus maksma ka suht priske summa, et teda kuulama tulla. Aga inimene peab aru saama, et selle summa sees on artisti honarar ja sa ju tahad toetada oma lemmikartitsi ning ka korraldajate tasud. Kontsert toimus Tartus, mis on eriti tänuväärne ning ma tahtsin seda toetada," selgitas ta oma valikut.

Ta rõhutas veel, kui ebaeetiliseks ta kontserti tasuta kuulamist peab. "See on kogu teiste töö mitteväärtustamine ju laias laasutus, kui sa arvad, et peaksid kontserdi tasuta saama. Kust tekib inimesel selline arvamus, et ta lihtsalt peab asju tasuta saama? Seda ma ei mõista, näitab ülimat austusepuudumist artisti enda suhtes," põrutas ta.

Väravate taha kuulama tulnud inimeste arvamused olid aga hoopis teised. Esitasime neile ka küsimused ja soovisime kommentaari etteheidetele, mis kontserdialal olijad neile teinud olid.

"Aga kui mul ei ole seda raha praegu võtta ja ma tõesti olen suur fänn, mis ma siis teen, tulengi kuulan lava taga," kommenteeris üks.

Küsimuse peale, kas ta sellist käitumisviisi ebaeetiliseks ei pea, vastas ta, et kui tal raha pole, pole aega eetikale mõelda.

Armas lugeja, anna teada, mida sina sellest arvad! Kas on okei kuulata kontserti lava tagant ilma pileti eest maksmata?

Näita 26 kommentaari

Kui on võimalus siis tuleb seda kasutada.

Vasta

Aga loomulikult värava taga tasuta!

Vasta

Miks te arvate, et värava taga olid vaid rahatud? Piletid müüdi hetkega ja väga-väga paljud lihtsalt ei saanud piletit. Väravatagune seismine oli neile äkki ainus võimalus!

Vasta

Oleks ka tahtnud piletit osta ja kontserdile minna aga ei osanud arvata, et need saavad 20 minutiga läbi müüdud((((

Vasta

Järelikult, ma ei ole eriti suur Stingi fan, sest kuulasin teda ilma piletita “mõnuga” aia tagant ja hoidsin sellega jälle 100 eurot kokku.

Vasta

Ei ole eriti Stingi fänn seega milleks piletile raha kulutada kuid kuna mõned üksikud lood täitsa meeldivad, oleks ka värava taha kuulama läinud (vb suts kaugemaltki). Lisaks saab iga kell ära minna ilma, et trügima peaks.

Vasta

Palju neid kuulajaid siis ka oli. Inimestel pole raha ja kas korraldajad siis ei saanud oma noosi täis. Olgem siiski inimlikumad ka vaesemate peale.

Vasta

Kavatsen laulusid kuulata värava taga pargis

Vasta

Ju polnud. Häälega peab ka pilt kaasas käima. Pikk kempsude rivi oli ka seal, pole just eriti ahvatlev vaadata. Minul oli täitsa suva,et nad seal olid, ise pole kunagi värava taga käinud kuulamas.
Mind häirisid pigem need pidevalt sagivad inimesed kes ei suutnud ühe pokaali või purgiga janu kustutada. Nagu kaevu ääres oleks olnud.

Vasta

Kas TV 3 tuli oma kaamerate ja mikrofonidega Tallinnast Tartusse tõesti vaid selleks, et parastada neid, kel ei õnnestunud piletit saada? Olin lauluväljakul kaamerat kohates oma lemmiklood ja mõtted juba välja mõelnud, aga kollane meedia vaatab asju hoopis teise nurga alt… Kontsert ise oli muidugi väga vinge, kindlasti ka teisel pool aeda, raha ei puutu siin üldse asjasse… Meil kõigil 500+ eurosed telefonid taskus

Vasta

Eestlane ja kadendus kui eibole raha ja endale keegi hea esineb ma eoäi näe küll probleemi midagi võiks siin riigis ikka tasuta ka olla :)

Vasta

Poleks selle peale tulnud, et kade olla värava taga olevate inimeste peale. Nemad ju ei näe artisti. Tundub, et mõnel oli 100 eurost kahju mis sai piletile kulutatud.

Vasta

Küsimus oleks põhjendatud kui olnuks pileteid saada või inimesed roninuks üle aia-piletid müüdi ju läbi möödunud aasta novembris 2 tunniga ja avalikus ruumis viibimist ei saa isegi mingi kontserdi toimumise ajal keelata.
Nautimisest oli asi kaugel-kui neiuke oleks selle asemel et läbi aia kaubelda , et ometigi keegi nõustuks talle kommentaari andma toetamaks tema teesi rahaga koonerdamisest , keeranuks end viivuks lava poole et mida sealt õieti näha või kuulda oli … aga oli vaja ikka oma paskvill kokku klopsida, vene propagandakanalite stiilis.

Selle peale võib muidugi mürki võtta et ega reporterineiul endal ka piletit ei olnud :)
I

Vasta

Pileteid ei olnud ju saada. 🤔

Vasta

Kõigil pole sellist raha ja kellel on siis palju õnne see on teie privileeg. Vaesed võivad ka elust osa saada. Lõpetage see vingumine ära.

Vasta

Jube see eestlaste kadedus !!! Vaata mis riigikogus teevad (kohvimasinad koju jne.) Plõksutage sinna mitte vaeste peale!

Vasta

On ikka haige värk.Keegi ei keela inimesel jalutamas avalikus ruumis. Ja kui kusagil aia taga on kogunenud hulk fänne oma lemmikut kuulama ei kohusta see mööduma peatumata ja kõrvad kinni toppima. Kui ei soovita,et see lärm väljapoole kontserdiala ei kostuks,ehitage helibarjäär jaok.

Vasta

Stingi kontserdi piletid müüdi läbi loetud tundidega.
Mida siin veel kommenteerida?

Vasta

Olen väga empaatiline inimene, kui tõesti ei jätku raha oma lemmikartisti kontserd pileti ostmiseks, Las need inimesed, siis kuulavad seal aiataga. See ei ole häbiks aia taga kuulajatele vaid riigile, kus me elame, sest poliitikud on kõik teinud selleks et rahvas vaesub ja raha ei jätku. Need inimesed, kelle sissetulek võimaldaks piletit osta, aga
ei raatsi, nendele ûtleks kill nii ei tehta. See ei sobi. See jääb kahjuks igaühe enda südametunnistusele.

Vasta

Kuulge see jutt on nii ebanormaalne.
Kõnnid mööda ja teadmata,et Sting seal üldse esineb.Loomulikult on sul õigus ja jäädki seisma ja kuulama.
No ja ongi normaalne,kui inimene,kes jaksab maksta pileti eest selle ka soetab,aga inimesed,kes ei suuda maksta neid ülehinnatud pileteid kuulab ja tantsib värava taga.

Vasta

See on okei. Kui raha pole siis leiad võimaluse kuidaskultuurinälga kustutada. Kõhunäljast saad äärmisel juhul toidujagamiskapist abi . Siin lööb hõõgvele see eestlaslik kadadus ja kõrkus.

Vasta

Aga mina käisin reedel 7 juunil soomes Metallicat aiataga kuulamas.Ning neid oli palju kes kuulasid.Ja mitte keegi ei halanud, miks piletit ei ostnud ning tasuta kuulasid!

Vasta

Lollide käest tulebki raha ära võtta kui saab aia taga tasuta kuulata. Kui elangi aiataga majas teen aknad lahti ja kuulan kes seda keelab mitte keegi.

Vasta

Mind ajavad marru need inimesed, kes sellise asja peale marru lähevad.

Vasta

Piletid olid ju läbi müüdud!

Vasta

Tere
Suure tõenäosusega antud ürituse toimumisest maksis ikkagi Tartu linn. Pileti osa oli marginaalne. Seega igal Tartlasel oli õigus kuulata kontserti. Uurige parem palju Linn kulutas maksumaksja raha.

Vasta