SUUR HINNAVÕRDLUS! Milliselt turult saab Eesti maasika kõige odavamalt kätte?

Maasikad
Foto: Silver Siilak

Maasikad ja sealjuures just Eesti maasikad on suvel üks nõutumaid ja tagaotsitumaid kaupu, mille nimel ollakse valmis kasvõi kell 9 hommikul turuväravate taga seisma. Milliselt pealinna turult aga selle marja kõige odavamalt kätte saab?

TV3.ee toimetus võttis ette kolm Tallinna põhilist turgu: Nõmme turg, Keskturg ja Balti Jaama turg, et viia läbi hinnavõrdlus.

Nõmme turul ringi käies võis täheldada, et maasikate hinnad olid pigem krõbedavõitu. Jõudsime sinna veidi peale avamist, ent juba olid esimesed huvilised platsid ja kastideviisi maasikaid vooris väravate vahelt välja.

Kõige odavam leid oli kilohinnaga 3 eurot, kus marjasid müüdi kastikaupa. Sellele järgnes moosi tegemiseks mõeldud mari, mille sai kätte kilohinnaga 3,50 eurot. Edasi kõikusid hinnad juba 4-5 euro vahel. 

Vaata kõiki hindasid Nõmme turult galeriist!

Keskturul oli võrreldes Nõmme turuga veelgi rohkem rahvast. Letid olid erinevatest kaupadest lookas ja vilgas müügitegevus oli täies hoos. 

Siin olid hinnad vähe meeldivamad kui Nõmmel, kui juba esimese hooga vaatas vastu kilohind 2,99 eurot, mida pakkusid mitmed müüjad. Küll aga tähendas see kohati, et see kehtis vaid kastiga ostmisel. Odavaim leid Keskturul oli kilohind 2,70 eurot, kalleim valik oleks olnud 4 eurot.

Vaata kõiki hindasid Keskturult galeriist!

Balti Jaama turu hinnad kõikusid sarnases vahemikus nagu Nõmme ja Keskturu omad. Kuna turg on mõõdult väiksem kui teised, oli ka maasikatemüüjaid vähem kui teistes kohtades.

Odavaim valik oleks olnud moosiks mõeldud mari, mille sai kätte kilohinnaga 2,50 eurot. Edasi küündisid hinnad juba 3-4 euro vahemikus.

Maasikad
Foto: Balti Jaama turu maasikahinnad

Kommentaarid puuduvad