Pidulised tekitasid suvepealinna liikluses kaose. Taksojuht: kõige hullemad on need elektritõuksid

Nädalavahetusel suvepealinnas toimunud muusikafestival Beach Grind ja Mullfest tõi Pärnusse palju rahvast. Kohalikud ning eriti kohalikud taksojuhid olid aga väga häiritud kaosest, mille pidulised ja puhkajad väikelinna liikluses tekitasid.

Taksojuhina töötava Nelli sõnul ei pidanud suvepealinnas liigelnud inimesed liiklusreeglitest üldse kinni. Jalakäijad ületasid teed valest kohast ja läbisõitjad parkisid väikestele tänavatele oma autosid ning takistasid sellega linnaliiklust, teatas naine. 

“Kõige hullemad on aga need elektritõuksid. Noored, kes tihtipeale tunduvad ka joobes olekus, kihutavad nendega mööda linna ringi või kimavad ootamatult nurga tagant välja,” tõdes aastaid taksojuhina töötanud naine, et elektritõukeratastega liiklejad tekitasid autojuhtidele väga ohtlikke olukordi.

Naise hinnangul tegi aga politsei oma tööd suvepealinnas väga hästi, sest valesti pargitud autodele määrati trahve ja kergliiklejaid kutsuti korrale ning pandi ka puhuma. 

„Pärnus ja mujal Pärnumaal oli politseil nädalavahetusel tõesti päris palju tööd. Rikkumisi oli enim just liikluses – põhilisteks märksõnadeks paraku joobes sõidukijuhid, muuhulgas ka alkoholi tarvitanud kergliiklejad ning kiiruse ületamised,” ütles Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse grupijuht Siiri Univer.

Politsei korraldas möödunud nädalavahetusel Pärnumaal enam kui viis tuhat kontrollreidi. Rikkumisi tuvastati kokku 266.

Liiklusrikkujate hulgas oli nii alkoholi- ja narkojoobes autojuhte kui ka kergliikurite juhte. Samuti tuli politsei teisaldada autosid ja kõige enam trahve teha kiirusepiiranguid eiranud juhtidele. 

Vigastatuga liiklusõnnetusi oli nädalavahetusel kaks.

“Enne igasuguse sõiduki juhtima asumist peab olema kindel enda kainuses, joobes sõidukijuht on liikluses suureks ohuks. Kindlasti on põhjus ka kehtestatud piirkiirusel ning seda ületada ei tohi,” märkis Univer. 

Kommentaarid puuduvad