Millal soojaks läheb? Metsvana ennustab: tänavune suvi saab olema nagu ameerika mäed!

Suvi
Suvi — FOTO: 123rf

Suvi juba koputab uksele ning paratamatult mõjutab suvel meie tegemisi, toimetusi ja plaane eelkõige just ilm. Metsavana ehk Arvo Saidla teab täpselt, millist ilma on meile suvel oodata.

,,Kui hakata vanarahva tarkuse järgi vaatama, siis kui 18.mai on tuul, tuleb terve suvi tuuline,” sõnab Metsavana. See suvi on põhjatuuled üsna tugevad. 

,,Suvi tuleb ka üsna kuivapoolne.” Sademeterohkust saab ennustada sipelgapesa järgi. Kui sipelgad teevad oma pesa otsast teravaks, tuleb palju sademeid. See aasta oli sipelgapesa lame. 

,,Kui hakata talve põhjal ennustama suve temperatuure, siis suvi tuleb ameerika mäed,” teab Metsavana öelda. ,,Võib-olla on kaks nädalat troopika ja järgmine hetk läheb kasukat vaja.” 

Metsavana arvab, et üldiselt tulevad kõik suvekuud soojapoolsed, aga mitte ülisoojad. Ta hoiatab, et juuni alguses võivad tulla ka veel öökülmad. Suve teises pooles on oodata äikest. Juulikuus võivad teatud kohtades tulla väga karmid kuumakraadid. 

Metsavana teab rääkida, et praegu on käimas viie aasta tsükli kolmas aasta: ,,Kaks suve peaksid veel samasugused tulema.” 

Kõige populaarsema küsimuse, milline ilm tuleb jaanipäeval, peale vastab Metsavana, et oodata on kuiva ja päikeselt päeva. 

,,Tuleb keskmine eestimaa suvi,” sõnab kokkuvõtteks Metsavana, ,,on kõike – päikest, kuuma, vihma ja kuivust.” Ka mererannas saab suvel ilusti oma päevitused tehtud. Ja päikest paistab sel suvel palju! 

Näita 2 kommentaari

Aitäh Metsavana.

Vasta

Jutt, nagu soe kaka.

Vasta