Kas kasutatud sülearvutit tasub osta?

Sisuturundus

kasutatud sülearvuti
Unsplash.com Sincerely Media — FOTO: Unsplash.com Sincerely Media

Oled uue arvuti otsingutel ning su silm on jäänud peale hea hinnaga kasutatud sülearvutil, aga kahtled? Kasutatud arvuti ostmisel on eeliseid, mida tasub kindlasti arvesse võtta. Panime sulle kokku väikse spikri, millega tuleks arvestada, kui oled juba konkreetsema valiku ees.

Kasutuseesmärk

Esiteks mõtle hoopis läbi, millistel eesmärkidel sa sülearvutit kasutama plaanid hakata? Kas vajad seda töö jaoks, õppimiseks, mängimiseks või lihtsalt igapäevasteks ülesseanneteks? See aitab sul valida õige suuruse, jõudluse ja spetsifikatsioonidega arvuti.

Töökindlus

Kontrolli arvuti üldist töökindlust. Vaata, kas arvuti on hästi hooldatud, kas ekraan, klaviatuur ja puuteplaat on korras, kas kõik ühenduspesad töötavad jne. Kontrolli akut, et veenduda, et selle tööiga vastab sinu vajadustele.

Spetsifikatsioonid

Uuri arvuti tehnilisi spetsifikatsioone, sealhulgas protsessorit, mälu, kõvaketast, graafikakaarti jne. Veendu, et arvuti spetsifikatsioonid vastavad sinu vajadustele ja tagavad piisava jõudluse.

Operatsioonisüsteem

Kontrolli, milline operatsioonisüsteem on arvutisse installitud. Uuri, kas see vastab sinu eelistustele ja kas sul on selleks sobivad tarkvaralised nõuded.

Tarkvara ja litsentsid

Veendu, et arvutis olev tarkvara on legaalne ja litsentsitud. Kontrolli, kas arvutiga tulevad kaasas vajalikud tarkvaralitsentsid või kas sul on võimalus osta need eraldi.

Garantii ja tagastamispoliitika

Uuri müüja garantii ja tagastamispoliitika kohta. Oluline on teada, millised on sinu õigused ja kaitse võimalike probleemide või defektide korral.

Müüja maine

Uuri müüja mainet ja usaldusväärsust. Osta kasutatud sülearvutit usaldusväärsest allikast, mis pakub kvaliteetset teenindust ja toetust.

Hind

Määratle oma eelarve ja leia arvuti, mis sobib sinu eelarvesse. Arvesta ka arvuti vanust, seisukorda ja funktsioone, et hinnata selle õiglast hinda.

Enne ostmist võib olla kasulik lugeda arvustusi ja küsida soovitusi teistelt kasutatud sülearvuti omanikelt või tehnikahuvilistelt. Veendu alati, et ost tehtakse usaldusväärselt müüjalt

Liiga keeruline?

Kui eelnev tundus liiga keeruline, siis tegelikult on kõige lihtsam suunduda 1it.ee Arvutipoe kodulehele, seal on sinu eest kõik ära tehtud ning hoolitsetud, et saaksid endale parima võimaliku kasutatud sülearvuti sobivas hinnaklassis. Nende e-pood on märgistatud ka kui “Turvaline ostukoht” ja nii on tagatud kõrgem turvalisuse tase võrreldes kahtlaste või mitte-sertifitseeritud e-poodidega.

“Turvaline e-pood” märk väljastatakse E-kaubandusliidu poolt ning annab klientidele kindluse, et nad ostavad autentseid tooteid. Nad teevad koostööd usaldusväärsete müüjatega, kes pakuvad kvaliteetseid ja originaaltooteid. See aitab vältida võltsitud või halva kvaliteediga toodete ostmist.

Märgisega e-poodidel on tavaliselt hea maine ja nad on usaldusväärsed kauplejad. Neil on pikaajaline kogemus, head klientide tagasisided ja positiivsed ülevaated. See suurendab usaldust ostlemisel ning annab klientidele kindluse, et nende ostud on usaldusväärsed.

1it.ee Aruvutipoe puhul on muideks tegu enim hinnatud arvutipoega Eestis. Googles on oma hinnangu andnud üle 600 inimese.

E-pood pakub kiiret tarnet üle Eesti, aga kui siiski pelgad e-poest ostu sooritada, siis mine Tallinna Sõpruse pst 33 kauplusesse, kus kohapeal on olemas üle 1000 sülearvuti, seadmetel on garantii kuni 2 aastat. Spetsialisti abiga leiad kindlasti õige valiku. Ja vajadusel aidatakse sind ka arvuti seadistamisega ning vajadusel leiad endale ka uue nutitelefoni.

kasutatud sülearvuti
Unsplash.com
Sincerely Media

Kommentaarid puuduvad