Reklaam sulgub sekundi pärast

“Jumal tänatud, et see kuuepäevane ei ole!” ehk mis toimus Viljandi Folgil?

27.-30. juulil toimus Viljandis pärimusmuusika festival ja seda juba 30ndat korda. Kohal käis ka ,,Seitsmeste" reporter ning uuris, kuidas on festival ajas muutunud ning mida tähendab see legendaarsetele folgiartistidele.

Folgil oli kohal kokteilimeister Kristo, kes serveeris festivalikülalistele maitsvaid jooke. Kõige rohkem läks külastajatele peale vahuveiniga passion fruiti (eestik. - kirevilja) ja greibiga kokteilid. ,,Folgil on alati hästi intelligentne rahvas. Ülirahulikud, aga samas ka väga meeldivad ja lõbusad," kirjeldab Kristo külastajaid ning nende joogivalikuid. 

Viljandisse on kokku tulnud muusikud üle Eesti, kelle süda neli päeva järjest folgi rütmis põksub. Sel aastal tähistas folk oma 30ndat juubelit. Kuid kuidas on folk aja jooksul muutunud?

,,Zetod ja Trad.Attack! on kuulsamaks saanud, Lõõtsavägilased vähem kuulsamaks," naerab Jalmar Vabarna vihjates ,,Seitsmeste" reporterile, kes on Lõõtsavägilaste bassist. ,,Tegelikult ta suurt muutunud ei ole, sama koht, sama hea vaib. Ma arvan, et tore on näha, et see jätkub." 

Vabarna tõdeb, et vanasti käis ta folgil just huvist pillimängu vastu, aga nüüd on see ikka nagu suure kontserdi andmine. ,,Ega ma ise väga folkida ei viitsi selle kõrvalt." Kuid sõnab, et neli päeva on veel aega. ,,Jumal tänatud, et folk kuuepäevane ei ole," räägib ta naerdes. 

Viljandi Folk on märgilise tähendusega ka Trochynskyite peres. Täpselt 20 aastat tagasi kohtus Ruslan seal oma abikaasa Terjega. ,,See armastus elab siiamaani," räägib Ruslan. 

Vaata videoreportaaži artikli päises!

Näita 2 kommentaari

Passion fruit on siiski GRENADILL eesti keeles

Vasta

Lgp reporter.
Tore,et te inglise keelt räägite. Teie kirg võiks olla suunatud emakeelele. Juhin tähelepanu, et eesti keeles siiski passion fruit ninetus granadill ehk kannatusvili.
Kas koolis ÕS-i kasutama ei õpetatud? :(

Vasta