Reklaam sulgub sekundi pärast

Pahane lapsevanem lajatab kriitiliselt: magusamaks, sest mu laps on paks?

Johanna Alvin

Pahane lapsevanem kommenteerib magusemaksu
Pahane lapsevanem kommenteerib magusemaksu — FOTO: 123rf

Eelmisel nädalal tabas eestlasi järjekordne maksušokk. Nimelt hakkab riigis kehtima magusamaks, mis tõstab kõikide suhkrujookide hinda. Kahe lapse ema Maardust avaldas oma arvamuse peagi jõustuvast maksust ning peab uue maksu sätestamist äärmiselt totraks.

"Magusamaks, sest mu laps on paks? Kust tuleb see info, et lapsed on viimastel aastatel hullult magusat tarbima hakanud ja elatuvad ainult suhkrujookidest? Minu laps küll mitte. Ma usun, et iga normaalne lapsevanem näeb ikkagi vaeva, et nende laps toituks ja liiguks korralikult. Ma saaks aru, kui meil oleks riiklik probleem, et koolis jääb toitu kohutavalt üle ja lapsed ei sööks peale kommide mitte midagi, kuid tulge mõistusele! Me kõik oleme ju lastena söönud kommi ja joonud limonaadi ning seda nii salaja kui ka vanemate loal. Magus käib lapseks olemise juurde.

Lisaks palun selgitage, kuidas muudab see ekstra 20-30 senti lapse otsust osta limonaad või mingi suhkrust pungil vitamiinijook? Ma sügavalt kahtlen, et ta mõtleb ja loeb raha enne, kui endale juua ostma läheb. Lapsele saab jah selgitada, mis on hea ja mis on halb, aga kui ta on koolipuhvetis järjekorras ja vaatab oma kolme eurot, siis ostab ta ikkagi selle limpsi või võltssuhkruga mahla ja jätkab oma päeva. Ma ei saa ta kõrval seista ja öelda, et võta parem vesi või piim. Seda teen ma kodus. Lapsi ei saa igal sekundil kontrollida ja ei tohiks ka.

Ainus, mis nüüd tõsiselt muutub, on see, et mina pean oma lapsele rohkem taskuraha andma. Ma eelistan muidugi, et mu laps ei jooks Coca-Colat ja ei sööks igasuguseid komme, kuid jääme ikkagi realistideks. Teda ei huvita toodete hind, sest see on emme-issi raha, mis teda ei mõjuta. Limonaad on osa elust. Kommid on osa elust. Suhkur on osa elust ja eriti osa suureks kasvamisest. Lõpetage mõttetute maksude loomine!"

Hea lugeja - kuidas mõjutab sind uus magusamaks?

Kommentaarid puuduvad