Reklaam sulgub sekundi pärast

ARVAMUS | Eesti ei võitnud Eurovisioni, sest meie mehed on heterod?

Johanna Alvin

Eurovisioni lauluvõistlus on lõppenud, kuid ürituse ümber keerlev draama ei ole veel vaibunud. Arutelud võitja seksuaalsuse, Iisraeli osaluse ja muude silmapaistvate teemade kohta on endiselt õhus, kuid miks? Miks me ei keskendu hoopis lauludele?

Eurovisioni sõnum "United by music" ehk "Muusika poolt ühendatud" ei kajastunud sel aastal eriti hästi, kuna ürituse ümber keerles palju draamat ja skandaale, mis jätsid muusika varju. Kriitikanooled ei ole veel vaibunud ja jätkuvalt leitakse põhjuseid kritiseerida kõike muud peale laulude endi.

Näita 3 kommentaari

Kallis Johanna.
Äkki Eestil ei läinud Eurovisioonil hästi seetõttu, et saatsime 6 meest, kes ei oska viisigi pidada, väga kohutava lauluga?
Alika, kes on suurepärane vokalist, saavutas eelmine aasta 8. koha. Kus oli siuke homofoobne jutt siis? Äkki peaks veidi sallivam olema.

Vasta

…..mitte asi polnud selles,et nad heterod olid ,vaid pigem andetud laulmises .
Miks küll saadeti nemad esinema ja Eestit esindama ,on täiesti arusaamatu.

Vasta

Kuigi ei väljendaks end nii banaalselt kui mitmed Facebooki kommentaarides, nõustun nende mõttega – selleks, et olla popp ja armastatud ei piisa enam normaalseks olemisest. Isegi geiks olemine ei piisa, see juba liiga tavaline. Selle asemel tuleb olla trans, non-binary, satanist jnejne. Mentaalsed haigused on popid. Eurovisioon on juba teadatuntud geide festival – nad on ise selle avalikult omaks tunnistanud ja näha on, et Eurovisioon propageerib vasakäärmuslikke poliitilisi vaateid. Iisraelil oli 100% õigus esineda.

Teine mõte autorile. Kirjutasite lause “ Olen üsna kindel, et nii 5MIINUSE kui ka Puuluubi liikmed toetavad LGBT+ kogukonda ning ei pea end “tõelisteks meesteks” selles eksklusiivses ja aegunud tähenduses.” Hea autor, palun ära eelda inimeste poliitilisi vaateid ja siis kirjuta neist avalikult. Neil on täielik õigus ka mitte toetada LGBT+ kogukonda.

Ilmselgeks ei toeta ma solvanguid ja roppuseid, kuid mitte vasakäärmuslikel vaadetel on sama palju õigust kui esimestel.

Kõik kunstiinimesed ei pea toetama LGBT+. Olen ise muusika haridusega noor naine ja toetan traditsioonilisi pereväärtuseid. Mingit viha mul kellegi vastu ei ole.

Vasta