Reklaam sulgub sekundi pärast

37-aastase kogemusega rindereporter: enim läheb hinge, kui midagi kohutavat on lastega juhtunud

"Tagasivaade"

Rindeoperaator ja -reporter Ivar Heinmaa on lubanud oma tööst loobuda siis, kui ta füüsiliselt enam vastu ei pea või kui mingi pakkumine tundub vastu võtmiseks liiga hirmutav ja ohtlik. Seni pole sellist pakkumist tulnud, küll aga ohtlikke olukordi. Enda sõnul pole tal tööga seonduvalt kunagi mingeid painajaid olnud.

Ivar Heinmaa on töötanud rindeoperaatori ja -reporterina juba 37 aastat. Mida lähemal on mingi sõda või kriis Eestile, seda rohkem läheb kogu toimuv Ivari sõnul ka endale korda ja hinge. "Näiteks Ukraina kohapealt, ikka iga hommik ärkan üles ja vaatan uudised ära, mis öö jooksul toimunud on. Kas Ukraina on millelegi pihta saanud või mis linnasid on venelased rakettidega tulistanud. Aga kohti on nii palju, et ma kõiki ei jaksa enam vaadata. Selge, et kui ma olen kusagil käinud enne ja mingid tuttavad nimed tulevad läbi, see mind huvitab muidugi."

Võrreldes 1990ndaid ja tänast päeva, siis Ivari sõnul on täna isegi raskem olla rindeoperaator ja -reporter. "Tänapäeval on õudne hunnik igasuguseid youtuber'eid, n-ö ajakirjanikud, kes tulevad ja solgivad selle turu ära. Igasuguseid vendasid, kes tegelikult ajakirjanikud ei ole, aga nad on saanud selle pressikaardi, neid võetakse kaasa ja tihtipeale nad teevad igasugust jama. Pärast on nii, et see läheb kõikide ajakirjanike kaela. Öeldakse, et me ükskord võtsime juba mingisugused vennad siia, aga nad tegid mingisuguse käki valmis."

Ukrainas käimise kohta ütles Heinmaa, et on seal tööd tehes mitmes mõttes Ukraina sõdurite kaitse all ning päris igale poole teda ka ei lasta. "Ma olen ikkagi nende [sõdurite] kaitse all. Pigem on see, et mind ei lasta kuhugi, kui see, et okei, meie siit edasi ei lähe, aga kui tahad, mine vaata ise. Ükski sõjavägi ei taha, et ma olen nendega koos, aga lastakse ajakirjanik maha, astub pommi või miini otsa."

Heinmaa on lubanud oma tööst loobuda siis, kui ta füüsiliselt enam vastu ei pea või kui mingi pakkumine tundub vastu võtmiseks liiga hirmutav ja ohtlik. Seni pole sellist pakkumist tulnud. Tuleviku kohta ütleb ta, et plaanib oma tööga jätkata nii kaua kui teda tahetakse ja kui tal jaksu jätkub. "See on füüsiliselt kohati raske töö, eks ma käin trennis ka ja liigutan. Nii kaua kui konkurentsis püsin, ma ikka üritan teha seda," ütles ta ja lisas, et pole öösel kunagi mingeid painajaid näinud. Siiski läheb talle enim hinge, kui midagi kohutavat on lastega juhtunud. Sama lugu loomadega.

Vaata lähemalt päises olevast videost!