Etiketikoolitaja manitseb pidudel paremini käituma: vähem vulgaarsust ja rohkem tervet mõistust!

Värskes "Taavi tahab teada" veebisaates on külas etiketikoolitaja Erika Kolbakov, kellega arutleti, kas ja milline roll on üldse etiketil tänapäeva ühiskonnas ning loomulikult tuli juttu ka viimase nädala suurimast skandaalist, mis lahvatas TV3 sügispeol.

Milline on etiketi koht 21. sajandil Eesti riigis, kui ühiskond liigub aina selles suunas, et kõik on võrdsed ja võivad olla täpselt sellised, nagu nad tahavad? "Kui me räägime, et me tahame nii väga lääne inimesed olla, siis tegelikult mida kõrgem on ühiskond, seda rohkem on etiketti. Vabadus ei ole see, et ma teen, mis ma tahan, vaid vabadus on see, et ma saan aru ka, mida ma teen, kuidas ma inimest ja situatsiooni oma käitumisega mõjutan. Etikett tänapäeval on täiesti omal kohal ja mõned asjad ikka muutuvad, aga see ei muutu üleöö. Muutused pannakse paika teatava aja tagant vastavalt ühiskonna arengule," arutleb Erika.

Nädal aega tagasi toimus suur TV3 sügispidu, millest arenes välja ka omajagu skandaale. Tagantjärgi on pidu tituleeritud küll kordaläinuks, ent kas see siis tähendabki, et pidu on hea, kui sealt sünnivad kõmuuudised? "See tähendab, et on, millest kirjutada ja inimestele on alati meeldinud lugeda kõmu, see kindlasti müüb ja toob klikke. Sellest ei saa liiga kaua rääkida, et oli ilus pidu. Samas, me võiksime mõelda, et see on ajakirjanduse töö ja see näitab meie sisemist intelligentsust, milline see ühiskond on," usub Erika ja lisab, et nähtavasti tõsised uudised nii palju elevust ei tekita, mis peegeldab ühiskonna rumalust.

Kuidas üldse peaks ühel peol etiketi kohaselt käituma? Erika sõnul algab kõik kutsest, kust on vajalik väljalugeda õige info ning viisakas on vastata 48 tunni jooksul. Kui kutset pole aga üldse saabunud, ent soov peole minna on, siis ei ole paslik end ilmtingimata seltskonda pressida ja kutset lunida - see pole väärikas.

Muuhulgas paneb Erika kõigile ürituste korraldajatele südamele, et märksõna "pidulik" ei ole piisav dresscode, vaid liiga umbmäärane. "Väga palju on seda, et tullakse postitantsu etteastet tegema. Võiks ikkagi mõelda maitsekusele, tervele mõistusele - me ei lähe sinna võistlema, oma kehasid näitama. Meil on palju Hollywoodilikku võidujooksu, kes on paljam. Piisab täiesti normaalsest kleidist, mis võiks olla pigem põlveligidane. Kõik, mis on liiga kitsas ja liiga avatud, juba see on maitsetu. Paljastame kas ülevalt või alt, mitte kõike korraga. Vähem vulgaarsust ja rohkem tervet mõistust!" õpetab Erika.

Vaata veebisaatest veel, kuidas suhtub etiketikoolitaja alkoholi tarbimisse, ühiselt vetsus käimisesse ja kuidas käituda kodusematel pidudel!

Kommentaarid puuduvad