Reklaam sulgub sekundi pärast

Poliitikas pettunud rahvas jooksis Taavi Libe salvestusele tormi: pubisse ei mahutud ära!

Taavi Libe
Taavi Libe — FOTO: Kristofer Sakk

Valminud on järjekordne "Kaadri taga Taaviga" veebisaade, kus seekord vaatab saatejuht tagasi valimiste erisaatele.

"Märgatud Eestis: rahva hääl" polnud sugugi tavaline debatisaade, vaid toimus kõrtsides üle Eesti, kus valijad said võimaluse otse poliitikute käest oma küsimusi küsida. Libe tõdeb, et lihtsate inimeste küsimused tõepoolest üllatasid rahvasaadikuid.

Esimese saate salvestus toimus Põlvas ja enne seda käis Taavi Verioral, et uurida, mida sealsed elanikud poliitikast arvavad. Vaatepilt oli aga üsna trööstitu ja Verioral polnud ühtegi hingelist peale Raivo, kelle skepsis poliitikute ja riigikogu suhtes andis tooni ka kõikidele ülejäänud saadetele. "Kuigi lõpuks oli valimisprotsent oli erakordselt kõrge, siis pärast nende saadete tegemist ja nägemist, kuivõrd pettunud on Eesti rahvas poliitikas, arvasin ma, et ega keegi hääletama ei tulegi," ütleb Taavi.

Taavi käest küsiti mitmel korral, kuidas tal õnnestus kõik need tuntud poliitikud kohale ajada, ent see oli hoopiski äärmiselt lihtne - enne valimisi on nad nõus tulema ükskõik kuhu! Märksa keerulisem oli aga valijate leidmine. "Pärnumaa oli kõige keerulisem koht. Kui oli saade Tõstamaal, siis me helistasime ja kutsusime publikut kohale. Nad küll helistasid, aga ise nad kohale tulla ei tahtnud. Hoopis teine lugu on Võruga! Seal on inimesed erakordselt sõbralikud, avatud ja neile kohe meeldib arvamust avaldada. Nii, kui meil oli seal viimane salvestus, siis pubiomanik oli närvis juba tund enne salvestuse algust, sest inimesed ei mahtunud sinna ära!" meenutab Libe, kuidas pisikesse lokaali prooviti lausa sadakond inimest äramahutada. 

Lisaks meenutas Taavi, kuidas poliitikud ühe küsimuse peale erakordselt ärevile läksid ning kuidas nii mõnegi valija peas valitses totaalne segadus!

Vaata täispikka videot!

"Märgatud Eestis" uus hooaeg on TV3s esmaspäeviti kell 20!

Kommentaarid puuduvad