Reklaam sulgub sekundi pärast

“Ma ei uskunud seda hetkeni, kui me kohal olime!” 15 aastat vana tüli klaariti otse kaamera ees

Uue "Märgatud Eestis" hooaja valguses vaatab saatejuht Taavi Libe esimesele neljale eetris olnud episoodile tagasi ning meenutab üht erakordset juhtumit, kuidas 15 aastat vana võlasaaga otse kaamera ees ära lahendati. Kuna võlgnikke on reeglina üsna raske tabada, ei suutnud ta kuni kohale jõudmiseni uskuda, et see üldse päriselt toimub.

Taavi on oma saadete jooksul ajanud rohkem võlgnikke taga kui jõuaks kokku lugeda ja teab väga hästi, et selliste tegelaste kaamera ette saamine on väga raske, kui mitte suisa võimatu. "Jama on väga palju, tahetakse nägu ära peita jne. Sel hooajal võttis aga minuga ühendust Toomas, kes oli 15 aastat taga otsinud meest, kes palus teda oma võla käendajaks ja kui oli laenu tagasi maksmise aeg, oli mees kadunud ja Toomas pidi ise kõik ära maksma. Toona oli see summa ikka vast 100 000 krooni," meenutab Libe.

Kuna Toomas ei leidnud seda meest enam üles, tegi Taavi oma saates üleskutse, kas keegi teab seda kahtlast tegelast. Saatejuhile tehti paar huvitavat telefonikõne ja nii õnnestus neil kätte saada ka võlgniku telefoninumber. "Helistasin, mees võttis vastu, rääkisin loo ära ja kujutage pilti - mees ütles, et tulge Toomasega kohale ja klaarime selle jama ära. See, et taoline võlgniku ja ohvri kohtumine pärast 15 aastat võiks kaamera ees aset leida - ma ei uskunud seda selle hetkeni, kui ma olime seal õues!" tunnistab Libe.

Uskumatu, aga lugu saigi ära klaaritud - mehed tegid omavahel lepingu ja Artur ehk võlgnik hakkab nüüd igakuiselt Toomasele maksma 50 eurot. "Ma nägin Arturi olekus ja näos tohutut pingelangust ja mulle meeldis tema ausus. Pärast seda, kui ta oli end 15 aastat peitnud, ütles ta, et kui ei oleks selle saate kaudu hakatud teda otsima ja me poleks talle helistanud, siis ega ta ise ei oleks Toomasega hakanud rääkima. Nüüd sai südame puhtamaks."

Sellega veel aga lugu ei lõppenud - ka Arturil endal oli mitmeid hädasid. Tema jalad olid päris korralikult tuksis ja seega otsis ta tööl käimiseks kasutatud autot. "Kui kellelgi on anda kasutatud autot, andke mulle märku ja ma edastan teie kuulutuse Arturile!" teeb Libe lõpetuseks üleskutse.

Vaata ka teisi meenutusi täispikast veebisaatest "Kaadri taga Taaviga"! 

"Märgatud Eestis" on TV3s esmaspäeviti kell 20!

Kommentaarid puuduvad