Desiree Mumm: pea meeles, et inimeste eelarvamused räägivad rohkem nende endi kohta

Desiree Mumm
Pilt: TV3

Sisulooja ja ''Armastuse'' seriaali näitleja tegi hiljuti sotsiaalmeedias eelarvamuste kohta põhjaliku postituse. Ta sõnab, et inimeste eelarvamused räägivad rohkem nende endi kohta, kui selle kohta, kelle kohta eelarvamused käivad.

Desiree Mumm tegi oma Instagrami kontole postituse, kus ta kõneles eelarvamustest. Ta arutles, miks on eelarvamused nii lihtsasti tulema ja miks on oluline mitte lasta end nendel liigselt mõjutada.

''Eelarvamused on täpselt nagu sõnagi ütleb arvamused. Eelarvamus-järeldus inimesest/olukorrast tehakse sageli väga ruttu ning ilma infota ja süvenemiseta, kas tegu on tõesti sellise inimese-olukorraga,'' kirjutab.

''Inimestele üldiselt meeldib kategoriseerida ning eelarvamuste tegemine on üks viis selleks. See aitab asju lihtsustada ning sageli tekitab ka turvalisema tunde ning on kaitsekihiks, nt: “ma tean küll, et ta on selline, ma ei taha temaga mingit tegemist teha,'' lausub Mumm.

Tema sõnul seisneb probleem aga selles, et tihtipeale ei osutu need eelarvamused sugugi tõeks ning oleme sunnitud hiljem oma sõnu sööma. ''Selleks, et seda aga vältida, võib proovida suhtuda ettevaatlikkusega ka iseenda kiiretesse järeldustesse ning süveneda ning vaadata. Pea meeles, et inimeste eelarvamused räägivad rohkem nende endi kohta, kui selle kohta, kelle kohta eelarvamused käivad,'' sõnab ta.

Rohkem näed TV3 Play-st Desiree blogi kolmandast episoodist.

Vaata Desiree Mummi sotsiaalmeedia postitust lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad