Taaskasutus sinu hobides?

Millal sina viimati oma hobile tähelepanu pöörasid? Tihti tundub, et kui hakata mõne uue asjaga tegelema, siis selleks on vaja palju raha või aega. Kuid tegelikult saad raha ja aega kokku hoida just läbi taaskasutuse ning mõne nupuvajutusega vajalikud esemed ka pakiautomaadist kätte.

Astu fotograafias järgmisele tasemele

Sulle meeldib hobikorras pildistada, kuid sinu praegused kogemused on piirdunud ainult sellega, et hoiad fotoaparaati käes või teed kõik pildid hoopis telefoniga? Facebook Marketplace’ist võid leida hea hinnaga statiive, mis enamasti on kokkupandavad ja mahuvad kenasti isegi pakiautomaati. Võime saladuskatte all öelda, et taaskasutatud statiiv on alustuseks kõige parem variant, sest just siis saad testida, kas see ese ka sulle sobib.

Miks on hea statiivi kasutada? Esiteks tulevad pildid teravamad, seda ka kehva valguse korral, näiteks öösel. Tänased kõrge pikslitihedusega sensorid on ülitundlikud igasuguse liikumise suhtes ja seetõttu on detailirikkast alast info kättesaamine keeruline, kui on väiksemgi liikumine. Samuti saad pildistada panoraame – statiivilt pildistatud kaadrite liitmine õnnestub paremini.

taaskasutus smartpost

Isikupärased ehted kingituseks või iseendale

Enese kätega loodud ehe on omanäoline ja kindlasti palju tähendusrikkam, kui mis tahes poeletil olev kaunistus. Selleks, et üllatada sõpra, pereliiget või kinkida endale midagi ilusat, ei pea soetama ehteid uuena. Osta.ee keskkonnast on võimalik tellida kerge vaevaga näiteks helesiniseid poolvääriskivihelmeid või pärleid, et just ise sobiv käevõru või kaelakee luua. Omaette väärtus on ka see, et sa ei pea tellima kaugelt Hiinast ja tarbima masstoodangut.

Avasta enda jaoks discgolf

Aina enam kogub hoogu discgolfi mängimine, mis on samaaegselt lõbus, täpset silma ja kätt arendav, seltskondlik, loodust avastada võimaldav ning pealekauba tasuta. Üle Eesti on enam kui 200 discgolfirada. Discgolf on sarnane traditsioonilisele palligolfile, vähemalt reeglite ja terminite osas. Suurim erinevus on, et discgolfis kasutatakse palli ja golfikeppide asemel “lendavaid taldrikuid”. Need samad taldrikud on näiteks samuti internetist võimalik osta taaskasutatuna ja need saab tellida mugavalt just pakiautomaati.

taaskasutus smartpost
taaskasutus smartpost

Discgolf on üks parimaid tervisespordi viise, kuna seda võib mängida igas eas, sõltumata füüsilisest ettevalmistusest. Peale selle on discgolf lihtne. Kui tahad leida enda jaoks midagi uut ja katsetada, kas see mäng on sulle, siis on ainuõige alustada seda just taaskasutatud taldrikutega.

Pluusist padjale uus ümbris?

Kirbukad, basaarid ja kasutatud riiete e-poed pakuvad rohkelt võimalusi, et endale mugavalt riideid koju tellida, ilma, et peaksid poodi minema ja aega kulutama. Mitmedki käsitööhuvilised näevad üleliigsetes riidetükkides suurt väärtust. Kui neil vanade riideesemete jaoks kohe kasutust ei ole, saavad nad neid nii-öelda saagi korjamiseks kasutada ning varuda asju, mida mõnel teisel korral võib vaja minna.

Kuid usinamad panevad näpud tööle ja meisterdavad taaskasutuse ringilt soetatud pluusist või seelikust näiteks padjale uue ümbrise, mis sobiks hästi maakodu, terrassi või rõdu kaunistama. Loovamad ja osavamad õmblevad mitmest riideesemest näiteks suure liniku või päevitusteki kokku. Mida kirjum, seda parem, sest just see loob isikupära. Kui näed mõnes netipoes taaskasutatud riiete hulgas mõnd ägedat mustrit, aga ise õmmelda ei oska, siis uuri, ehk saab sellega hakkama keegi sinu tuttavatest.

taaskasutus smartpost
Pixabay.com

Pea meeles, et peaaegu kõigele saab anda uue elu! Täistopitud padjapüürist, mille sees on riided, võib saada ka koerale toreda magamiskoha. Alt kinni õmmeldud õlapaeltega pluusi võib näiteks poekotina kasutada (õlapaeltest saavad sangad) või lapse vanadest lemmikriietest võib aga armsa lapiteki valmistada.

Kutsume üles andma oma vanale kasutuna seisvale esemele uus hingamine ning saatma see Smartpostiga uuele ringlie. Loodetavasti said ideid, kuidas seda teha võiks.

Kõik, kes kasutavad oma vana eseme uuele ringile saatmiseks Smartposti pakiautomaati 13. – 31.05.2022, saavad osaleda IPhone 13 ning Yaga.ee ja teiste taaskasutusportaalide poolt välja pandud auhindade loosimises.