Reklaam sulgub sekundi pärast

Vot nii! Ekspert selgitab, miks veini joomine õhtusel ajal mõjub unele laastavalt

TV3.ee saates “5 müüti” käis külas Jane Alop, kes töötab Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus psühholoogina ning tegeleb inimestega, kellel on probleeme alkoholitarvitamisega. Jane tõi päevavalgele tõe selle kohta, millised laialt levinud arusaamad alkoholi tarbimise kohta vastavad tõele ning millised mitte.

Väga paljud inimesed arvavad, et pokaal veini enne magamaminekut tagab parema une. Jane sõnul ei vasta see müüt tõele. 

Jane sõnul uimastab vein ja seepärast võib tunduda, et klaas veini aitab meil pareminin magama jääda. Reaalsus on aga see, et see rikub ära unekvaliteedi. 

“Meie normaalne uni on selline laineline, minnes sügava une faasist pindmise une faasi ja tagasi sügava une faasi,” tähendas naine ja lisas, et kui joome alkoholi, siis see unefaaside vaheldumine on tegelikult rikutud.

Jane sõnutsi tähendab see, et peale alkoholi joomist on unne jäädes korraks väga sügav une faas, kuid hiljem unefaasid normaalselt enam ei vaheldu. 

“Inimene hakkab magama niimoodi pindmise unega ja pidevalt üles ärkama, et ei lähe enam sügava une faasi, mistõttu hommikul ärgates ei ole ta ennast välja puhanud,” tõdes naine. 

Kommentaarid puuduvad