Toidulisandeid polegi vaja? Tervisespetsialist: inimene peaks tegelikult tarvitama ainult üht

toitumisnõustaja

Toitumisnõustaja Diana Zintšenko lükkas ümber levinud arusaama selle kohta, et toidulisandid on oluline osa meie igapäevamenüüst.

TV3.ee saates külas käinud toitumisnõustaja Diana kummutas tervisliku toitumisega seotud müüte.

Üks levinud arusaamadest on see, et inimene peaks juurde sööma erinevaid toidulisandeid alates vitamiinidest kuni kaltsiumi tablettideni ja magneesiumipulbriteni, et ta saaks kõik eluks vajalikud toitained kätte. 

Diana sõnul ei peaks inimene tegelikult ühtegi toidulisandit tarbima. “Kui inimene sööb kõike ja mitmekesiselt, siis mitte mingisugust vajadust toidulisandite järele tegelikult ei ole,” tõdes naine. 

“Hea korralik mitmekesine menüü tagab selle, et organismile on olemas kõik vitamiinid ja mineraalained ja toidulisandi järele ei ole tegelikult vajadust,” rääkis naine ja tõdes, et kehale palju parem, kui kätte saada vajalikud toitained kõik toidust.

“Ainukene toidulisand, mida tõepoolest toidust kätte ei saa ja mida peab lisandina tarbima, eriti nüüd, kui sügis, siis on see D-vitamiin,” tähendas toitumisnõustaja, et seda peaks kindlasti inimene tarbima. 

Vaata lähemalt videost, kas smuutid on tegelikult tervislikud ning mida vegantooteid tarbides tasuks tähele panna: 

Näita 2 kommentaari

Me kobasime pimeduses, miljard inimest sõid toidulisandeid. Ja siis tuli inimene, kes teab tõde! Tõeline Teadjanaine ja ta avaldas meile selle Nobelit vääriva saladuse! Aitäh Diana!

Vasta

Näidake mulle inimesi, kes tänapäeval toituvad puhtast ja täisväärtuslikust toidust.
Jutt on ilus,aga reaalsus kahjuks teine. Poes on isegi raske leida puhast toitu, mis ei sisaldaks erinevaid toksiine ja taimekaitse vahendeid.
Kas lahuse otsas kasvuhoones kasvatatud toit on täisväärtuslik, kas hormoone täis topitud loomade liha on täisväärtuslik, kas kasvanduse kala on täisväärtuslik. Selle asemel, et targutada, võiks teha nimekirja toodetest, mis in puhtad ja tõesti täisväärtuslikud ja kui palju ühe täiskasvanud inimese selline puhas ja ilma erinevate toksiliste “lisanditeta” nädala toit maksma läheb.
Andke praktilisi juhendeid, mida kõik ka kasutada saaks, et inimesed oleks terved

Vasta