Reklaam sulgub sekundi pärast

Tervisespetsialist soovitab unustada erinevad toidulisandid ja vitamiinid: inimene peaks tarvitama ainult üht

toitumisnõustaja

Toitumisnõustaja Diana Zintšenko lükkas ümber levinud arusaama selle kohta, et igal hommikul peaks manustama terve peotäie erinevaid toidulisandeid ja vitamiine.

TV3.ee saates "5 müüti" külas käinud toitumisnõustaja Diana kummutas tervisliku toitumisega seotud müüte. Tänapäeval ostavad paljud inimesed endale kokku karpide viisi erinevaid toidulisandeid ja vitamiine, et püsida tervena ja kõik vajalikud toitained kätte saade. 

Diana sõnul ei peaks tegelikult ühtegi toidulisandit tarbima. "Kui inimene sööb kõike ja mitmekesiselt, siis mitte mingisugust vajadust toidulisandite järele tegelikult ei ole," tõdes naine. 

"Hea korralik mitmekesine menüü tagab selle, et organismile on olemas kõik vitamiinid ja mineraalained ning toidulisandi järele ei ole tegelikult vajadust," rääkis naine.

Diana sõnul on kehale palju parem, kui vajalikud toitained saadakse kätte toidust.

"Ainukene toidulisand, mida tõepoolest toidust kätte ei saa ja mida peab lisandina tarbima, on D-vitamiin,” tähendas toitumisnõustaja, et seda peaks kindlasti inimene tarbima. 

Vaata lähemalt videost, kas smuutide joomine on tegelikult tervislik ning miks ei pruugi veganmärgistusega tooted sugugi tervislikud olla: 

Müütide kinnitamist ja ümberlükkamist teiste teemade kohta saad vaadata siit.

Näita 2 kommentaari

Me kobasime pimeduses, miljard inimest sõid toidulisandeid. Ja siis tuli inimene, kes teab tõde! Tõeline Teadjanaine ja ta avaldas meile selle Nobelit vääriva saladuse! Aitäh Diana!

Vasta

Näidake mulle inimesi, kes tänapäeval toituvad puhtast ja täisväärtuslikust toidust.
Jutt on ilus,aga reaalsus kahjuks teine. Poes on isegi raske leida puhast toitu, mis ei sisaldaks erinevaid toksiine ja taimekaitse vahendeid.
Kas lahuse otsas kasvuhoones kasvatatud toit on täisväärtuslik, kas hormoone täis topitud loomade liha on täisväärtuslik, kas kasvanduse kala on täisväärtuslik. Selle asemel, et targutada, võiks teha nimekirja toodetest, mis in puhtad ja tõesti täisväärtuslikud ja kui palju ühe täiskasvanud inimese selline puhas ja ilma erinevate toksiliste “lisanditeta” nädala toit maksma läheb.
Andke praktilisi juhendeid, mida kõik ka kasutada saaks, et inimesed oleks terved

Vasta