Personaaltreener selgitab, mis juhtub inimese kehaga, kui treenimine päevapealt ära lõpetada

Gert Koovit
Foto: Silver Siilak

Personaaltreener Gert Koovit kummutas TV3.ee saates ”5 müüti” erinevaid müüte, mis on läbi aegade treenimise kohta eksisteerinud. Seega katsume aru saada, mis on tõsi ja mis mitte?

Levib näiteks müüt, et kui trenni tegemine järsku ära lõpetada, siis musklid muutuvad automaatselt rasvaks. 

Kooviti sõnul kuuleb ta seda müüti suhteliselt tihti. “Pigem on nüüd tegemist siin sellise asjaga, et kui me teeme trenni, hoolimata nüüd sellest, millise intensiivsusega trenni me teeme, siis meie toitumine on sellega kohanenud. Ehk siis sööme selle treeningule vastavalt. Kui nüüd need treeningud ära lõppevad, siis ühtepidi meie kehal ei ole vajadust nende lihaste järgi. Ja need lihased sisuliselt lagundatakse ära,” tõdes treener, et rasvaks lihased ei muutu, vaid lihasmass lihtsalt kaob.

Rasva hakkab keha talletama siis, kui me sööme rohkem energiat sisse, kui jõuame ära kulutada. Seetõttu, kui enam trenni ei tehta ja nii palju kaloreid ei kulutata, kuid süüakse ikka sama palju toitu, siis hakkab rasv kehas talletuma. 

“Ehk siis meil tekib selline tunne, et trenni lõpetasin ära ja nüüd kõht läheb suuremaks, kõik asjad ripuvad jne, et see peabki olema lihaste süü. Tegelikult ei ole – see on täpselt meie enda suu süü, et kõik need asjad sinna sisse lähevad,” tähendas personaaltreener, et kõige olulisem on ikka ja alati toitumine. 

Kas lihastreening muudab inimese lihasmäeks või kas trenni tehes võib süüa, mida hing ihkab, seda vaata lähemalt videost: 

Kommentaarid puuduvad