Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas teadsid? Just need kodumasinad aitavad elektritarbimist vähendada

raha
Foto: 123rf

TV3 portaali saates “5 müüti” käis külas Keskkonnaagentuuris töötav Jana Põldnurk, et kinnitada ja ümber lükata müüte, mis on seotud elektri kokkuhoiuga. Lisaks selgitasime välja, milliste kodumasinate kasutamine aitab elektrit säästa.

Inimesed arvavad mõnikord, et eelistades nõudepesumasinale käsitsi nõude pesemist, aitab see kokku hoida elektrit. 

Jana sõnul on olukord aga tegelikult hoopis vastupidine. "See müüt ei vasta kindlasti tõele," tähendas naine. "Nõudepesumasin on igal juhul üks väga hea näide just keskkonna keskkonnasõbralikkust ja energiatõhusast koduseadmest, mis võrreldes käsitsi nõude pesemisega aitab kokku hoida 90 protsenti vett ja 60 protsenti energiat."

Naise sõnul ei pruugi paljud inimesed aru saada, et ka kraanist jooksva vee puhul kasutame me tegelikult elektrit vee soojendamiseks.

"Kui ma siis seisan seal kraanikausi ees ja käsitsi pesen nõusid, siis see kulutab ikkagi elektrit, kuna vesi soojendatakse ka mingisuguse energiaga. Me saame selle teisendada elektriks ja tegelikult selle sama elektri ma maksan kinni kas siis oma selle elektrienergia arvel, kui mul on boiler seal kuskil kraanikausi all või keldris, või siis tuleb see veearve mul ühisveevärgile. Nii et selles mõttes igal juhul me selle energia ja elektri ka ikkagi kinni maksame," selgitas naine.

Jana lisas ka, et lisaks energiatõhususele ja keskkonnasõbralikkusele aitab nõudepesumasin väga palju aega kokku hoida. 

"Mõned targad inimesed kokku arvutanud, et see aeg, mida, mida me säästame, on umbes kaks nädalat aastas ehk siis tähendab see seda, et see, kes laseb omal nõusid pesta masinal teenib aastas lisaks ka veel korraliku puhkusejagu aega."

Lisaks nõudepesumasinale aitab toidusoojendamisel mikrolaineahju eelistamine samuti oluliselt elektrit kokku hoida. 

Miks küll nii? Seda vaata lähemalt videost:

Kommentaarid puuduvad