Kuidas suurendad oma sissetulekuid?

Pilt: Pixabay
Pilt: Pixabay

Sissetulekute suurendamine võimaldab meil koguda raha oma unistuse elluviimiseks, saavutamaks finantsvabadust või alustada investeerimisega. Kui sa soovid oma elujärge parandada, siis tutvu meie soovitustega, kuidas hakata koguma ja säästma.

Kuhu kulub sinu raha?

See on esimene küsimus, millele peaksid oskama vastama. Kõik algab sellest, kuhu kulub täna sinu raha. Pane kirja enda igakuised kulutused: laenumaksed, kommunaalkulud, söök, transport jne. Ülevaade sinu kulutustest annab sulle pildi, kuhu oled seni enam raha pannud ja kas seal on kohti, kust kokku hoida. Kas sul on ka mõned laenud? Kui nii, siis tasub laenud ja tingimused üle vaadata. Näiteks kas makstavad intressid on mõistlikud?

Kui need pole mõistlikud, siis tasub uurida, kas refinantseerimislaen võiks pakkuda paremaid tingimusi. Refinantseerimislaen võimaldab saada paremaid tagasimakse intresse, hoides sinu raha kokku. Või on sinu rahakoti suured kulutused seotud hoopiski pideva tarbimisvajaduse ja uute moetoodete shoppamisega? Tihedad emotsiooniostud, mis ei ole läbimõeldud võivad võtta väga suure osa meie sissetulekust. Vaata need kriitilise pilguga üle ja mõtle, kuidas neid vähendada.

Hoia kokku

Kui sul on juba päris hea pilt ees kõikidest kulutustest, siis nüüd on aeg neid hakata vähendama. Kõik need emotsiooniostud, mida sul tegelikult pole vaja, tuleks ära jätta. Läbimõtlemata toidupoes käigud tuleks asendada kokku pandud nimekirja põhjal poodlemisega. Kui sa oled seni einestanud restoranides, siis püüa omandada kokkamise oskuseid ja valmistada kodus süüa. Esialgu võivad sulle need soovitused tunduda tähtsusetuna, aga kui sa proovid alguses kasvõi ühe kuu neid järgida, märkad, et hoiad sellega arvestatava summa kokku, mida panna kõrvale või kasutada investeerimiseks.

Suurenda oma sissetulekut

Mõtle, kas sul on võimalik võtta mõni uus lisaülesanne olemasolevas töökohas, et suurendada sellega enda igakuist palka. Uuri võimalusi enda tööandjalt ja kaalu lisa projektide võtmist. Lisaks sellele, et need suurendavad sinu palka, õpid ja omandada uusi oskuseid, mida võib sul edaspidi tööturul vaja minna. 

Teine võimalus on otsida lisasissetuleku allikaid väljast poolt. Heida pilk tööportaalidele ja sotsiaalmeedia gruppidesse, kus otsitakse abikäis ja rakenda oma teadmisi, et saaksid teenida põhitöö kõrvalt lisaraha. Ehk on sul tutvusringkonnas inimesi, kes soovivad sinu teadmisi või oskuseid kasutada?

Kolmas võimalus on alustada oma enda äriga. See ei pea olema midagi väga suurt, aga see kaudu saad enda tugevamaid teadmisi ja oskuseid rakendada korralikku teenistust saades. Väga paljud ettevõtjad on alustanud palgatöö kõrvalt, aga on ka neid, kes pidevalt teevad väikeses mahus lisatööd FIE või äriühinguna tegutsedes. Selle jaoks, et enda teadmisi ja oskuseid müüa, pane kirja kõik oskused ja teadmised, mis tulevad kasuks ja mõtle, kus ja kellele neid oleks vaja. Nii mõistad, kuidas leida endale projekte või tööotsasid, millega enda palganumbrit suurendada.

Näita 2 kommentaari