Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas valmistuda pühadeajaks?

pexels.com
Foto: pexels.com

Aasta olulisemad pühad on peagi käes ja seega on aeg hakata neid planeerima. Mida kõike selleks tuleb teha ja kuidas valmistuda jõuludeks nii, et see ei sööks suuremat osa sinu rahakotist ära? Jagame sinuga ideid, kuidas sellel aastal jõule tähistada ja kuidas selleks ette valmistada. Leia meie ideed ja ammuta inspiratsiooni, kuidas enda kõige kallimatega aega veeta.

Tähista pühi kodus

Pühad on kodune aeg. Kodus saad korraldada just selliseid tegevusi nagu sa soovid ja lisaks ei pea sa maksma ruumi kasutuse või teeninduse eest. See on väga suur kokkuhoiu koht. Mõtle välja päevased tegevused, mida üheskoos teha ja kuidas lõpetada mõnusalt veedetud päev. Selleks võib olla nii ühine matk metsas ja õdus õhtusöök kodus. Kui aga kodus pühi tähistada, on oluline see korda teha. Millal viimati võtsid ette suurpuhastuse? Kui see oli kevadel, siis nüüd on viimane aeg seda uuesti teha. Võta ette kõik pehmed diivanid oma kodus, puhasta need korralikult ära, et need oleksid valmis võõrustama sinu kallimaid inimesi. Tee seda sama ka muu pehme mööbliga nagu tugitoolidega.

Kui sa aga näed, et istumiskohtadest võib puudu tulla, siis tea, et VidaXL valikust saad kõik vajaliku, nii söögitoolid kui ka pehmed tugitoolid. Puhasta sarnaselt pehmele mööblile ka muu tekstiil nagu vaipkatted ja erinevad dekoratiivsed padjad. Võta tolm ja puhasta põrandapind tolmuimeja kui ka märja lapiga. Kui sinu kodus on veel pindasid, mis vajavad puhastamist, siis käi ka need enne pühadeaega läbi, sest puhtas kodus puhkab ka meie meel.

Tegevused jõuludeks

Mida aga teha jõuludel kodus? See on üks peamisi küsimusi, mida paljud enda peas mõlgutavad. Tegevused võiksid olla sellised, mis pakuvad kõikidele rõõmu. Üks võimalus on valida midagi sellist, mis kattub inimeste huvide või hobidega. Kui seltskond on täis aktiivseid inimesi, siis pole midagi paremat, kui alustada päeva liikumisega. Selleks võib olla nii matk rabas või metsas, aga ka suusatamine või uisutamine. Või hoopiski vastupidi, kui kokku on tulemas aktiivsed inimesed, ehk nad soovivad jõuludel puhata. Sellisel juhul võtke ette spaasse minek või tehke kodus sauna, kus saavad kõik end poputada ja lõõgastuda. 

Kultuuri armastavale seltskonnale on kindlasti meelepäraseks tegevuseks ühine maalimine, luuletuste lugemine või hoopiski laulmine. Seadke end mõnusalt kamina äärde ja joonistage, laulge, mida te soovite. Kui armastate maiustusi, siis valmistage kõik koos üks maitsev jõulukeeks või piparkoogid. Kaunistage neid üheskoos ja nautige pärast enda ühist õhtusööki.

Ükskõik, mida päeval ette ei võta, õhtu võiks lõppeda mõnusa ja armsa õhtusöögiga. Selleks, et üks või kaks inimest ei peaks kogu menüüd ise valmistama, soovitame ära jagada, mida keegi teeb või lauale toob. Jagage imelisi maitseid ja veetke ühist aega, mis jääb pikaks ajaks meelde.

Kuidas valmistada jõuluõhtusöök?

Pane juba varakult paika menüü ja jagage kõigi vahel ära, mida keegi teeb. Nii ei lasu kõige aeganõudvam töö ühe või paari inimese peale, vaid kõik saavad natukene panustada. Sina kui võõrustaja võid enda peale võtta lauakatte ja selle kaunistamise. Nii saad juba ette soetada sobivad küünlad, salvrätikud, taimed ja muud dekoratsioonid, mida soovid laual kasutada. Võid mõelda ka laiemalt ja kaunistada ära kogu tuba. Kasuta selleks nii valguskette, klaaskuulikesi, pärge ja teisi erinevaid seadeid, mis aitavad tuua tuppa jõuluhõngu.

Kommentaarid puuduvad