Reklaam sulgub sekundi pärast

Vau! Uuringust selgus üllatav asjaolu, mis aitab paarisuhetel kauem kesta

Paarid
Foto: 123rf.com

Otsus ühendada oma rahaasjad partneriga, võib osutuda suhtele kasulikuks, kuid tekitada ka teatavaid pingeid. Lõppude lõpuks on vaja palju küpsust ja eelarvelisi teadmisi, et pühenduda ühisele pangakontole.

Paarid, kes omavad ühist pangakontot, võivad tegelikult üles ehitada jätkusuutlikumaid ning pikemalt kestvaid suhteid, selgub ajakirjas Journal of Personality and Social Psychology ilmunud uuest uuringust.

Paarid, kes vabatahtlikult oma raha kokku panid, suhtlesid omavahel positiivsemalt ja selgemalt, kui need, kes seda ei teinud, täheldas uuringu juhtivautor Emily Garbinsky, Cornelli ülikooli turunduse ja juhtimiskommunikatsiooni dotsent.

Ühist pangakontot omavate paaride sõnavalik näitas kõrget vastastikust rahulolu. Nad kasutasid rohkem väljendeid "meie" ja "meid" , mitte "mina", "mind" ja "minu". Samuti tulid sagedamini esile ühise kuuluvusega seotud terminid, nagu "nõustumine", "ühendamine", "sõber", "headus", "kuulamine" ja "rahu".

"Me eeldasime, et ühised rahalised vahendid suurendavad inimese sõltuvuse taset oma partnerist, samuti ühtlustavad paari (finants)huve ja eesmärke," kirjutas Garbinsky. Tema sõnul on kõik need aspektid seotud kõrgekvaliteediliste suhetega. 

Teadlased analüüsisid ka USA, Ühendkuningriigi ja Jaapani elanike küsitlusandmeid, et selgitada välja, kas kultuurilised erinevused mängivad rolli selles, kuidas paarid oma rahasse suhtuvad. Nad leidsid, et nii USAs kui ka Ühendkuningriigis tundsid partnerid ühise pangakonto jagamisest suuremat rahulolu, kui Jaapanis elavad paarid.

Allikas: nypost.com. Loe täpsemalt siit!