Uue jututoa asutajad: lapsed kirjutavad, et nad on oma vanemate pärast mures

sova.ee

1. märtsil avas SOS Lasteküla jututoa sova.ee, et aidata lapsi, kes tunnevad muret, ärevust, hirmu või otsest ohtu. Star FMi hommikuprogrammis käisid külas sova.ee nõustajad Ege Kimmel ja Kristine Kanne.

Iga päev vastavad lastele spetsiaalse koolituse saanud nõustajad, kes kuulavad, annavad nõu ning vajadusel kutsuvad appi lastekaitsetöötaja või politsei. 1. maist saavad chati poole pöörduda ka kõik ukraina keelt kõnelevad lapsed.

”Võtame palju inspiratsiooni oma Soome kolleegidelt ja neist ka see nimi sai alguse. Tihti noortel pole lähedasi, kelle poole pöörduda või nad ei julge seda teha,” rääkis üks sova.ee nõustajatest.

Mure jõuab nõustajateni kirjalikult. ”Kuna noored rääkida ei julge, siis nad kirjutavad. See on anonüümne jututuba, kuhu nad saavad pöörduda kõikide muredega. Peamised mured on inimestevahelised suhted. Näiteks, laps on vanemate pärast mures ja ta on kirjutanud, et ema ei ole kodus, ta on üksi ja kardab pimedust. Peamiselt on need lapsed 11-, 12- ja 15-aastased,” rääkis nõustaja.

Kuula kogu intervjuud lähemalt Star FM-i hommikuprogrammist.

Oma murega saab pöörduda SOS Lasteküla jututuppa siin.

Kommentaarid puuduvad