Unistad Harry Potteri võimetest? Briti ülikoolis saab õppida maagia eriala

Briti ülikoolis saab õppida maagia eriala
Briti ülikoolis saab õppida maagia eriala — FOTO: 123rf

Briti ülikoolis on nüüdsest võimalik omandada väga eriskummaline magistrikaad. Exeteri ülikool ütleb, et nende magistriprogramm maagia ja varjatud teaduse eriala on üks esimesi omataolisi Ühendkuningriigis.

Erinevalt Harry Potteri maailmast ei pea te ootama maagia õppimiseks öökulli kirja, mis teie korstnast alla kukub, sest kandideerimine maagia ja varjatud teaduse erialale on nüüd avatud ja kursus algab 2024. aasta septembris Exeteri ülikoolis.

Kursuse ülevaates selgitatakse, et see annab õpilastele võimaluse koguda teadmisi, uurides samal ajal nende teisi konkreetseid huvisid esoteerika, nõiduse, rituaalmaagia ja seotud teemade pika ja mitmekesise ajaloo raames.

Magistri omapärast eriala õpetavad erinevad teadlased, sealhulgas ajaloo, kirjanduse, filosoofia, arheoloogia, draama ja religiooni õppejõud.

Ülikool on öelnud, et see on üks ainsatest kraadiõppe kursustest Ühendkuningriigis, mis võimaldab õpilastel ühendada maagia ajalugu nii suure hulga muude õppeainetega.

Üheaastasel kursusel pakutavate õppeainete hulka kuuluvad “Lääne draakonid pärimuses, kirjanduses ja kunstis”, “Kuningas Arthuri legend”, “Filosoofia ja psühhedeelikumid” ning “Esoteerika ja maagiline traditsioon”. Õpilased teevad õpingute raames ka lõputöö.

Kursuse juht professor Emily Selove ütles: “Hiljutise huvi kasvu põhjus maagia ja okultismi vastu nii akadeemilises ringkonnas kui ka väljaspool on peidus meie ühiskonna kõige pakilisemates küsimustes.”

“Selle programmi keskmes on dekoloniseerimine, alternatiivsete epistemoloogiate uurimine, feminism ja antirassism.”

Araabia ja islamiuuringute instituudis pakutakse maagia ja okultse teaduse magistrikraadi ning kursusele registreerunud üliõpilasi kutsutakse igakuistele koosolekutele ja osalema väljasõitudel.

Professor Selove ütles: “See MA võimaldab inimestel uuesti läbi mõelda oma eelarvamus, et lääs on ratsionalismi ja teaduse koht, samas kui ülejäänud maailm on maagia ja ebausu koht.”

Exeteri ülikool ütleb, et kursus võib viia paljude erinevate karjäärideni, sealhulgas õpetamine, nõustamine, juhendamine, pärandi ja muuseumitöö, töö raamatukogudes, turism, kunstiorganisatsioonid, kirjastustööstus, sotsiaalne õiglus ja palju muud. Kahjuks pole midagi mainitud täiskohaga võluriks saamisest.

Kursusega saate lähemalt tutvuda SIIN!

Kommentaarid puuduvad