Suundud puhkusereisile? Vaata, millised riigid plaanivad taas maskikohustuse rakendamist

maskid
Foto: 123rf

TRIP.ee

Viimased nädalad on toonud mitmetes riikides COVID-19 nakatumiste järsu kasv, mistõttu on see pannud valitsusi taas vaatama siseruumides maskikandmise nõude taastamise suunas. Trip.ee tegi kõigile reisisõpradele ülevaate, millised populaarsed reisisihtkohad on taastanud maskikohustuse nõude ja millised riigid kaaluvad selle otsuse langetamist.

Mõnedes riikides on tänaseni säilinud soovitus või kohustus kanda maski siseruumides või ühistranspordis.

Näiteks eestlaste ühes populaarseimas reisisihtkohas Itaalias on kohustuslik maski kanda ühistranspordis (rongid, bussid, lennukid) ja meditsiiniasutustes (haiglad, apteegid).

Ka Portugalis tuleb ühistranspordis ja meditsiiniasutustes maski kanda inimestel, kes on vanemad kui 10. eluaastat. Madeiral peavad ühistranspordis ja ühistranspordi ootealadel maski kandma kõik, kellel on vanust vähemalt 6. eluaastat. 

Hispaanias tuleb maski kanda ühistranspordis ja meditsiiniasutustes.

Riigid, mis on uuesti kehtestanud maskikandmise kohustuse:

 • Küprosel on alates 8. juulist maskid siseruumides taas kohustuslikud. Kohustuse eirajaid võib oodata trahv ~300€.
 • Kataris on alates 7. juulist maskikandmine kohustuslik siseruumides ja ühistranspordis. Maski peavad kandma kõik, kellel on vanust vähemalt 6. eluaastat. 

Riigid, mille valitsus kaalub taas maskikohustuse rakendamist: 

 • Tai
 • Kreeka
 • Prantsusmaa.

  Hetkel registreeritakse Prantsusmaal päevas keskmiselt 100 000 uut COVID-19 nakatumist ning nakatumiste kasv on toimunud just viimase kahe nädala jooksul. Nüüd soovitab Prantsusmaa tervishoiuminister ühistranspordis taas maski kanda, kuid hetkel see kohustuslik veel pole.

  (Nice’i linnavalitsus soovis soovis alates 11. juulist maskikandmise ühistranspordis kohustuslikuks muuta, kuid kohus otsustas, et linnal pole õigust kehtestada üleriigilistest nõuetest erinevaid reegleid.)

 • Hispaania

  Riigis kaalutakse siseruumides maskide taas kohustuslikuks muutmist. Ka mitmed Hispaania piirkonnad (Kanaari saared, Andaluusia) kaaluvad sellise nõude peatset taaskehtestamist, sest nakatumist märgatakse kõige rohkem just puhkajate meelispaikades.

 • Saksamaa 
 • Austria

Saksamaa ja Austria muudavad suure tõenäosusega sügisel maskid siseruumides taas kohustuslikuks.

Kommentaarid puuduvad