Reklaam sulgub sekundi pärast

Naabrite jõulukaunistused ajavad närvi? 5 soovitust korterielanikele rahulikeks pühadeks

Eesti Korteriühistute Liit

Pärg
Foto: 123rf

Eesti Korteriühistute Liit soovib kõigile rahulikku ja turvalist
pühadeaega ning tuletab meelde kortermajas elamise kuldreeglit – käitu naabritega viisakalt, sõbralikult ja teisi arvestavalt.

Pea kaunistustega piiri ja loobu ilutulestikust

Soov kodu pühadeks kaunistada on kindlasti suur, kuid piirdu
kaunistamisel tubadega. Rõdude ja varikatuste kaunistamisel tasuks pigem majas kokku leppida ühtne stiil. Ära jäta kuuske rõdule vedelema, kust torm võib selle minema viia ning loobu vilkuvast ja muusikalisest jõulumeelelahutusest, mis võiks naabreid häirida. Pea meeles, et kortermaja rõdu, hoov ega avalik tänav pole kindlasti koht ilutulestikuvahendite kasutamiseks!

Pea pühi säästvalt

Pühade ajal käi elektriga säästvalt ümber ja ära unusta, et ülekoormus
võib sootuks elektrikatkestusteni viia! Valmista osa toitusid juba varasemalt ja
toast lahkudes kustuta tuled, samuti ära lülita tungiva vajaduseta sisse puhureid või radiaatoreid. Säästvat tuleks suhtuda ka pühadetoitu – ära ahmi kokku toidukraami, mis pärast prügikasti rändab ning kasuta pühadetoitude ülejäägid nutikalt ära. 

Ole ettevaatlik

Ära unusta, et viirused pühi ei pea, seega pea kinni hügieenireeglitest!
Koridorist tuppa astudes pese esimese asjana käed ning hoia võõrastega distantsi, samuti ära unusta, et külas käiakse ainult tervena. Ole äärmiselt ettevaatlik lahtise tulega, ära jäta küünlaid valveta ja vaata, et ahi või kamin ei saaks üle köetud. Hoolitse ka selle eest, et su kortermajas oleks pühade ajal turvaline – ära lase majja
suvalisi võõraid ega hoia uksi lukustamata.

Pea kinni ühiselu reeglitest

Igas korteriühistus on omad reeglid, olgu need siis kirja pandud või
suusõnalised. Pea meeles, et ka pühadeperioodil pole kortermajas kohta valjul muusikal ega lärmakatel pidudel. Suitseta ainult selleks ettenähtud kohas ja palu nii teha ka oma külalistel, pargi autot teistega arvestavalt ning ära jäta mittevajalikku kraami koridori vedelema.

Pane käed külge

Kuigi majas võib olla kojamees või lumekoristuseks palgatud firma, ka
nemad ei jõua lumeuputuse korral kõigega kohe tegelda. Seega kus vajadust näed, löö käed külge ja aita lumest puhastada teid, varikatuseid, parklakohti vms. Märka naabrit, kes võib abi vajada ja hoolitse selle eest, et häda korral jõuaks abi teie majja tõrgeteta.