Mõtled lemmiklooma võtmise peale? Treener avaldas tingimused, mis peaksid kindlasti olema enne täidetud

Eliise Valmis
Eliise Valmis — FOTO: Külli Rummel

Lemmiklooma võtmine võib tunduda küll esmapilgul kui jube tore mõte, ent tegelikkuses tuleks eelnevalt läbi mõelda mitu punkti ja veenduda, et oled selleks tegelikult valmis.

Kiira koertekooli treener Eliise Valmis avaldas “Miks me oleme idioodid?” podcastis need tingimused, mis peaksid kindlasti olema eelnevalt täidetud ja läbimõeldud, kui lemmikloom perre tuleb.

“Esiteks ajaresurss – kas sul on aega selleks? Kui sul on kodus kolm last ja sa käid kahel töökohal, siis kas sul on aega, et kolm tundi päevas koeraga tegeleda? Eriti kutsikaga, kes niikuinii vajab rohkem tähelepanu ja on nagu laps, kellega sa pead kaks-kolm korda öösel ka õues pissil käima,” räägib Valmis.

“Teiseks – finants. Sinna läheb palju raha: toit, arsti uuringud ja treeningud, mis maksavad päris palju. Kolmas – kas sa oled emotsionaalselt võimeline selleks? Ma olen näinud kõrvalt, et keegi võtab koera, kes on ebakindel ja inimesel on endal ka mingid ärevused all. Need kaks ei sobi kokku. Sa pead iseendale ka väga ausalt otsa vaatama, kas sa oled võimeline seda koera juhtima. Koer vajab endale paratamatult juhti,” selgitab Eliise.

Kuula täispikka podcasti Spotifys või Soundcloudis!

Kommentaarid puuduvad