Reklaam sulgub sekundi pärast

Maailma sitkeim mõmmik? Grislikaru elas üle kokkupõrke rongiga ja murrab metsas liigikaaslasi

Grislikaru
Pilt on illustreeriv. Foto: 123rf.com

Ühes Kanada rahvuspargis elav 272 kg kaaluv hiiglaslik grislikaru on saanud endale hüüdnime "Boss" ja arvatakse, et ta on üle elanud isegi kokkkupõrke rongiga.

Muljetavaldav metsloom, keda tuntakse ka nime all Karu 122, on umbes 20-aastane ja arvatakse, et ta on üks suurimaid karusid Banffi rahvuspargis, mis asub Alberta Kaljumägedes.

Väidetavalt on "Boss" oma elu jooksul isegi vähemalt ühe rongi alla jäänud ja kõnnib oma 1538 km pikkusel territooriumil mööda rongirööpaid.

Ta on teadaolevalt tapnud ja söönud ka väiksemaid karusid ning 2013. aastal avanes grupile matkajatele vaatepilt, kuidas "Boss" mahamurtud looma kohal pidusööki pidas. Hiljem teatati, et ta oli söönud väikese mustkaru jäänuseid.

Banffi rahvuspargi esindaja Steve Mitchell ütles toona The National Postile: "Peale kolju, naha, nelja käpa ja luude ei olnud midagi muud alles. Oli märke, et mustkaru oli rünnaku ajal rajal einestamas."

Eksperdid usuvad, et "Boss" võib olla kuni 70 protsendi viimastel aastatel pargis sündinud karupoegade isa. Grisli on saanud piirkonnas kuulsuse staatuse ja teda peetakse rahvuspargi kõige domineerivamaks karuks.

Allikas: sundayworld.com. Loe täpsemalt ja vaata pilte kuulsuse staatuses olevast grislikarust siit!

Kommentaarid puuduvad