Loomaarst selgitab, mida lemmikloom meile öelda tahab: kui ta peale vaatame, siis saab…

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rfc.om

"Terevisiooni" saates käis külas Haabersti Loomakliiniku peaarst Olga Sjatovskaja, kellega räägiti sellest, kuidas mõista enda kassi näoilmeid ja tundeid.

"Kass on selline loom, et kui me vaatame ta peale, siis saab kohe aru, mida see kass hetkel tunneb," sõnas Olga. Sjatovskaja sõnul on kassil hea olla, kui ta silmad on poolpilukil.

"Kassi seedimisharjumus on juba kaasasündinud ja sõltub sellest, mida tema ema sõi, kui ta oli tiine, mis ema sõi, kui ta oma poegi toitis, mis oli esimene toit, mida kassipojale peale emapiima pakuti ja mida kassipoeg ise sõi oma esimestel elukuudel."

"Kui me tahame, et meie kassipoeg kõike sööks, peamegi selle aja jooksul talle erinevaid maitseid pakkuma," sõnas Olga ja lisas, et uue toiduga harjumine võtab kassil aega kaks kuni kaheksa nädalat. 

Sjatovskaja sõnul on inimese valetõlgendus ka see, et kui kass tuleb meie juurde ja vaatab armsate silmade otsa, tahab ta kindlasti süüa. "Kui kass tuleb meie juurde, siis loom tahab meiega suhelda, aga inimene arvab, et loom küsib nunnu näoga süüa. Loomal tekib kiiresti arusaamine, et inimese juurde tulles saab alati süüa. Ja kui kolmas kord tulles enam ei saa, võib loomal tekkida ka agressioon inimese vastu" ütles loomaarst.

Intervjuu on leitav ETV lehelt - "Terevisiooni" 173. osa ning järelvaadatav minutitel 10.27.57-10.36.34.

Kommentaarid puuduvad