Reklaam sulgub sekundi pärast

Laisklemine võib olla kasulik? Põhjused, miks laisad inimesed on teistest edukamad!

Laisklemine
Foto: 123rf.com

Täna tähistatakse rahvusvahelist laisklemise päeva. Laisklemist peetakse üldjuhul halvaks, kuid tegelikkuses võib see muuta inimesed hoopiski teistest edukamateks. Ajaloost tuntud suurkujud, näiteks Albert Einstein, Charles Darwin, Pablo Picasso ja paljud teised loojad on olnud lisaks muule äärmisel laisad. Miks siis on laisklemine ikkagi hea? Järjestasime põhjused, mis võivad sellele küsimusele vastuse anda!

1. Laisad inimesed on leidlikud

Laisad inimesed on oma töö korraldamisel väga loovad. Nad ei raiska aega ebavajalike asjade peale ja pühenduvad ühele kindlale asjale. Laisk töötaja leiab alati viisi kuidas automatiseerida ja optimeerida kõiki korduvaid protsesse oma töös. Laisale inimesele ei ole midagi tüütumat kui regulaarne ja monotoonne töö.

Laisad inimesed püüavad alati enda elu lihtsamaks teha. Inimesed olid liiga laisad käsitsi mulla kühveldamiseks ja leiutasid kopamasina. Koristamise lihtsustamiseks leiutati tolmuimeja. Kes teab, võib-olla olid laisad inimesed need, kes leiutasid kõik selle sajandi suuremad leiutised!

2. Laiskus muudab ettevõtlikuks

Laisad inimesed on sageli väga ettevõtlikud. Neil on palju ideid ja projekte, sest nende pead ei ole täidetud üleliigsete mõtete ja kohustustega. Nad mõtlevad erinevates kategooriates. Nende jaoks on oluline, et tööprotsess ei oleks igav ja töö lõppedes oleks näha ka tulemusi. 

3. Laisad inimesed teavad, millal puhata

Kõige tähtsam on teada, millal puhata, sest mida rohkem energiat kulutavad inimesed, seda vähem jätkub seda suurte plaanide elluviimiseks. Inimesed, kes end kogu aeg tagant sunnivad, vananevad kiiremini ja nende mälu võimekus langeb palju hoogsamalt. Pealegi arvavad mõned teadlased, et varajane ärkamine ja intensiivse treeningu tegemine mõjub tervisele hävitavalt, eriti pärast 40. eluaastat. Niisiis, laisad inimesed, lõdvestuge ja olge jätkuvalt laisad!

4. Laisad inimesed on rohkem lõdvestunud

Laisad inimesed ei kiirusta kõigega ega hüppa kogu aeg ühe asja juurest teise juurde. Nad võtavad ette ühe ülesande korraga. Samas kui mõned inimesed paanitsevad, nende tähelepanu hajub ja nad ei pühendu täielikult kõikidele ülesannetele. Laiskadel inimestel seevastu on vähem muresid ja nad teevad oma tööd rahulikult.

5. Laisad inimesed teavad oma eesmärke

Laisad inimesed oskavad seada prioriteete ja keskenduda omaenda eesmärkidele, mitte nendele, mis on teiste inimeste poolt pealesurutud. Nad on lihtsalt liiga laisad, et teiste inimeste prioriteetidele tähelepanu pöörata, seega keskenduvad nad omaenda prioriteetidele. Pealegi kulutavad nad palju vähem aega nende eesmärkide saavutamisele, sest siis on neil rohkem aega lõõgastumiseks.

6. Laisad inimesed peavad olema targad

Tegelikult on vaja suurt mõistust, et olla tööl laisk. Tuleb leida viise, kuidas mõnda aega mitte midagi teha ja siis täita kõik ülesanded õigeaegselt. Töötajad kipuvad olema kas targad või rumalad, laisad või vaevatud. Kui oled tark ja laisk, oled tõenäoliselt kõige tõhusam töötaja oma ettevõttes! 

7. Laisad inimesed kasutavad tehnoloogiat, et jääda laisaks

Tänapäeval on palju programme, rakendusi ja vidinaid, mis võimaldavad inimestel oma tööd palju kiiremini teha. Näiteks, kui nad töötavad mõne dokumendi kallal, siis nad lihtsalt ei kirjuta seda valmis ega saada faili näiteks juristile, toimetajale, juhile või teistele inimestele kontrollimiseks, sest see võtaks palju aega. Laisad inimesed loovad lihtsalt Google Docsi dokumendi ja annavad inimestele juurdepääsu, et nad saaksid  lisada kommentaare või teha parandusi. See lihtsustaks kogu tööprotsessi, säästaks palju aega ja võimaldaks neil veidi kauem laisk olla.

Ameerika professor Arnold Ludwig analüüsis rohkem kui 1000 inimest, kes saavutasid oma elus suurima edu. Ta jõudis järeldusele, et peale loomuliku ande olemasolu tuleb osata ka aega raisata. Kindlasti võib see meie sajandi ja elustiili kohta kõlada paradoksaalselt. Kuid isegi Einstein tavatses öelda, et igavus on suurepärane vahend oma kujutlusvõime ja loovuse arendamiseks.

Allikas: lifehack.org

Kommentaarid puuduvad