Reklaam sulgub sekundi pärast

Jälgi neid kombeid ja uuel aastal võib sind saata õnn, edu ja küllus!

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

Uus aasta koputab juba nädalavahetusle uksele ja vanade uskumuste kohaselt pidi kõik, mis aastavahetusel tehti, tugevasti mõjutama ka algavat uut aastat. Selle kindlaks tegemine selgub ilmselt aasta käigus, aga jagame nippe, mille abil saab tõenäolisemalt oma uude aastasse edu ja õnne tuua.

Vala õnnetina.

See on üks traditsioonilisemaid aastavahetuse ennustamisviise. Tinatükk tuleb ära kuumutada, kui see on sulanud ja seejärel tuleb valada tina kiire liigutusega külma vette. Õnne valatakse igale pereliikmele. Veest välja võetud tinakujunditelt vaadatakse selle tulevikku.

Ära korista 1. jaanuaril. 

Jäta suurem koristamine pigem uue aasta teiseks või kolmandaks päevaks. Usutakse, et kui pühid tolmu või kraamid põrandaid, siis pühid ka hea õnne ja külluse kodust välja.

Alusta uut aastat teadlikumalt.

Usutakse, et kõike, mida teed 1. jaanuaril, seda teed ka terve aasta. Seega, ära kuluta päeva voodis vedelemisele ja teleka vaatamisele. Veeda oma aasta esimene päev mõnusalt! Pühendu neile tegevustele, mida sooviksid nautida ka ülejäänud aasta jooksul.

Kata rikkalik toidulaud.

Selleks, et ka uuel aastal oleks tööd ja leiba ning saaks söögilaua katta heade roogadega. Seega hoolitse selle eest, et sinu pühadelaud oleks kaetud maitsvate ja tervislike pidusöökidega, et tähistada lõppevat aastat ja võtta hea tundega vastu uus.

Esita endale konkreetseid küsimusi.

Kui sul on küsimus, millele soovid vastuseid, siis kirjuta võimalikud vastusevariandid paberitükkidele, keera rulli ning aseta need endale padja alla. Kui oled öö ära maganud,siis pista käsi padja alla ning tõmba välja üks rullidest. Nii saadki vastuse enda küsimustele.

Kommentaarid puuduvad