Reklaam sulgub sekundi pärast

Ants Rootslane: vana-aasta rituaalide tegemise puhul on just see kõige suurem väärtus

Ants Rootslane / Foto: TV3
Ants Rootslane / Foto: TV3

Eesti üks nõutumaid terapeute, hüpnotisöör Ants Rootslane selgitas lähemalt, kas ka vana-aasta õhtul erinevate rituaalide tegemine töötab ka päriselt.

Tema sõnul ei tohiks praegu pühadeajal lasta end erinevatest konfliktidest mõjutada, mida oleme meediaveergudel näinud. ''Väga raske on sellel kuul jõululainele jõuda, sest ühiskonnas on ärevad ajad ja paratamatult see inimesi ka mõjutab,” räägib Rootslane pühade meeleolu loomisest.

Kuid mida arvab Rootslane vana-aasta õhtu rituaalidest? ''Inimestel on selline uskumus, et kui aasta lõppeb ära, siis ma jätan kõik selle ebameeldiva vanasse aastasse ja lähen uuel aastal puhtalt lehelt edasi. Kui sa ei ole enda sees midagi muutnud ja mõtled, et kirjutad need paberile kõik ära, viskad lõkkesse ja elu muutub, siis päris nii see ei toimi,'' meenutas Ants. 

Tema sõnul alustas ta uue aasta rituaalide tegemisega juba kuu aega tagasi ja teeb teatavaid muutuseid juba kuu varem, kui uus aasta algab. ''Just selleks, et ma saaks uude aastasse minna muutunud endana,'' räägib Ants. Tema sõnul on vana-aasta rituaalid pigem tore meelelahutus, mille suurim väärtus on koos pere ja sõpradega millegi koos tegemine.

Vaata kogu intervjuud Ants Rootslasega lähemalt siit.