Reklaam sulgub sekundi pärast

Pagulasabi sõnum kõigile abistajatele: mõelge Ukraina piirile sõitmine enne läbi, et vältida koha peal aja raiskamist!

BNS

Põgenikud
Foto: Rauno Volmar/Delfi

Ukrainas sõja puhkemisest praeguseni üle 2000 inimese Eestisse organiseerinud Eesti Pagulasabi palub eraisikutel piirile appi sõitmine hästi läbi mõelda.

Koordineerimata tegevus tekitab Eesti riigi vastuvõtupunktides olukorra, kus inimesi ei osata oodata ja järjekorrad venivad pikaks, teatas Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm.

"On liigutav, et nii paljud eestlased on valmis õla alla panema ja abivajajaid aitama, kuid iga lisa-auto ja uus inimene võtab meie kohapeal toimetavalt Medyka staabilt hädavajalikku aega, mis peaks kuluma suurte evakuatsioonibusside turvaliseks komplekteerimiseks,” sõnas Timm. 

Neljapäevahommikuse seisuga on politsei- ja piirivalveameti (PPA) andmetel Eestisse jõudnud 12 488 inimest, kellest 3002 liiguvad Eestist edasi teistesse riikidesse. Saabujate hulgas on üle 4000 lapse. "Nende inimeste aitamine ei lõpe sellel hetkel, kui nad jõuavad üle piiri - Eestis on neile vaja ka majutust ning muud tuge ja abi,” ütles Timm ja kutsus aitama, tehes esmajoones annetusi või andma end üles majutuse pakkujana.

Eesti Pagulasabil on hetkel koostöös PPA-ga ja bussifirmadega toimiv süsteem, kus bussijuhid ja koordinaatorid teavad täpselt, mida teha, lisaks väheneb koordineeritud tegevusega inimkaubanduse riski. “Evakuatsioonibussid sõidavad nii piirile kui ka Varssavisse iga päev, oleme busside arvu jooksvalt tõstnud ja hetkel läheb keskmiselt välja 13 bussi päevas. Kõik selleks, et tuua turvaliselt ära inimesed, kellel on Eestis pereliikmed või lähedased ootamas,” sõnas Timm.

Bussid liiguvad piirile hetkel igapäevaselt. Värske teave evakuatsioonibusside kohta asub veebilehel www.pagulasabi.ee .

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing. Eesti Pagulasabi eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Ukrainas humanitaarabi pakkunud alates 2014. aastast.

Kommentaarid puuduvad