Reklaam sulgub sekundi pärast

Karl-Erik taukar tahab kübermaailma noortele lähemale tuua: üritame seda meelelahutuslikumaks teha

Seitsmesed

Planeedi ja inimkonna üha kasvav digitaliseerimine on teinud küberrünnakutest igapäevase ohu, millega peavad arvestama kõik juhtmega seina ühendatud masinate omanikud. Eesti on e-riik ja just sel põhjusel toimub tänavu siin juba kolmandat korda 15-24 aastastele noortele mõeldud kübervõistlus Cyber Battle of Estonia. Ürituse üks eestvedajatest Marki Tihhonova-Kreek koos Karl-Erik Taukariga käisid külas "Suviste Seitsmeste" stuudios.

Taukari sõnul näib kübermaailm esmapilgul jube keeruline välja, ent kuna see pakkus talle väga huvi, otsustas ta koos kaaslastega luua ettevõtte, millega seda mänguliselt ja põnevalt noorte jaoks lihtsamaks teha. "Põhikooli lõpus oli arvuti riistvara minu hobi, aga ma pole ise sugugi häkker, aga õnneks ma ei peagi olema," sõnab ta.

Cyber Battle of Estonia on eesti noorte suurim küberürituste sari, kus on võimalik nii ennast harida kui ka teistega võistelda. Noorte osalejate arv on Marki sõnul iga aasta kasvanud ja täna tahab sellest osa võtta enam kui 600 inimest. 

Ka Taukar ise registreeris end hiljuti õpipoisiks ühes platvormis. "Iga lihtsurelik nagu mina saab seal esimesed sammud teha ilma mentori abita!"

Vaata lähemalt intervjuust!