Reklaam sulgub sekundi pärast

Olulised küsimused, mida endalt enne suhte lõpetamist küsida

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

Maailm on ahvatlusi täis ja mis seal salata, vahel tundub, et mujal ongi rohi rohelisem. Iga tüli peale ei ole mõtet suhtest lahkuda ja teinekord on meie kõrval siiski inimene, kes väärib pingutamist. Kui tunned, et su suhe hakkab end ammendama, aga sind närib siiski kahtluseuss, siis soovitame mõnele olulisele küsimusele enne suurt otsust siiski mõelda.

Keegi ei alusta suhet mõttega, et varsti minnakse niikuinii lahku. Kuid kui sa oled hetkel oma elus punktis, kus segadus närib hinge ja ei tea, mida täpselt teha, siis tasub mõelda mõnele olulisele teemale. Vahel tekitab meie aju palju segadust ja uus tundub huvitav, aga realistlikult mõeldes me tegelikult ei soovi muutust. Enne lõplikku otsust lahku minna, küsi endalt järgmised küsimused:

  • Mis on tekitanud minus tunde, et soovin lahku minna?

    Sellele küsimusele vastamist võid sa tegelikult oma sisumuses eirata. Kas sa oled selle enda jaoks päriselt läbi mõelnud? Vahel piisab ka sellest, kui teed n-ö plusside-miinuste nimekirja, mille puhul näed oma enese tundeid paberil. Ehk saad aru, et oleksite pidanud juba ammu lahku minema? Äkki avastad hoopis, et olukord polegi nii hull? Pane kõikvõimalikud mõtted paberile kirja, sest see aitab sul segadusest selguseni jõuda.

  • Kas ma võin hakata oma otsust kahetsema?

    Vahetult enne, kui kellelegi halva uudise teatad, võib tekkida sinus tunne, et teed midagi valesti. Mõtled ilusatele hetkedele ja oled harjunud olema mugavustsoonis ja ka muutus tundub sinu jaoks hirmutav. Ka peale uudise teatavaks tegemist võid tunda end halvasti. Kuid enne, kui sa oma otsuse teatavaks teed, siis mängi need olukorrad oma peas läbi ja küsi endalt ausalt, kas sa võid hakata kõike kahetsema? Mis sinus seda kahetsust tekitab? Kui sa jõuad nende juurpõhjusteni, siis saad ka sealt selgust, kas sinu otsus on õige.

  • Väga oluline küsimus iseendale - milline saab olema minu elu pärast  lahkuminekut?

    Kui suudad kujutada ette oma elu ilma inimeseta, kellega veetsid enamiku oma vabast ajast, tunned ilmselt ka kurbust ja valu. Juba sellele mõtlemine võib panna sind kahtlema. Me toetume oma partneritele paljudes asjades ja võtame neid tihtilugu iseenesestmõistetavalt. Kui see inimene järsku elust kaob, võib tekkida tühi tunne, aga alati asjad laabuvad. Kas sul on koht, kus ennast koguda ja esimesed kuud elada? Olmelistele teemadele tasub samuti mõelda ja eelkõige sellele, et kuidas sa edaspidi hakkama saad. Teisalt, vallalisena näed kindlasti oma sõpru rohkem, sul on aega pöörata rohkem tähelepanu iseenda õnnetundele ja heaolule. See võib tunduda hirmuäratav, aga üksinda veedetud aeg on sageli väga nauditav ja õpetab sulle väga palju. Otsust peab teadma sina.
  • Kas sul on võimalik probleemid ka lahkuminekuta lahendada?

    Mitte ükski suhe pole ideaalne ja kui saate ühiselt aru, mis teie suhtes kõige suuremateks probleemideks on, on võimalik neid ka koos lahendada. Kas tunned, et teie vahel pole piisavalt kirge? Ehk on üks teist liiga armukade? Kas kumbki on lausa petnud? Neid kõiki probleeme annab lahendada ja olenemata sellest, milline on lõpptulemus, hea suhtlemine aitab ka lahku minnes kaasa.

  • Kui otsustad lahku minna, kas sa loodad, et äkki elu viib teid sobival hetkel siiski kokku tagasi? 

    Lõpeta illusioonide loomine! Üldiselt see ikkagi ei juhtu ja inimesed liiguvad oma eluga edasi. See võib tähendada, et jääd siiski teisele inimesele lootma ja sul ei ole temast nii kerge lahti öelda. See on täiesti arusaadav, kui kõnnite eraldi teid ja aeg-ajalt ikka suhtlete. Oluline on lihtsalt teada, millal ja kuidas suhelda. Ja samas, te olete kaks täiskasvanud inimest ehk isegi, kui otsustate kunagi taas kokku minna, siis loodetavasti teete seda läbimõeldult.

Kommentaarid puuduvad