“Uue laulu” saates kriitikat saanud Märten ja Merit Männiste rahva tagasisidest: see oli uskumatu!

Märten ja Merit Männiste
Märten ja Merit Männiste — FOTO: TV3

Möödunud pühapäeval kolmandast "Uue laulu" veerandfinaalist rahvahääletusega edasipääsenud Märten Männiste käis külas "Stuudio" saates ja kuigi ta esines seal koos oma õe Meritiga, siis seekord teda kõrval polnud.

Kuhu jäi siis õde? "Ta otsustas puhkuse võtta ja on nüüd otsapidi Itaalias. Kes meist ei tahaks, aga praegu ma võin enda kaitseks öelda, et ilmad siin Eestis on praegu imeilusad, nii et kade ma ei ole," avaldab Märten.

Initsiatiiv "Uue laulu" konkursil osaleda tuli peamiselt Märtenilt ning nii kaevatigi sahtlisse unustatud vana viisijupp jälle välja ning saadeti võistlustulle. Ühe loo saatis Merit ka üksinda, ent see sõela ei läbinud.

Saatejuht Liis Lusmägi võttis ühendust ka puhkusel viibiva Meritiga, kes tõdes, et koos oma venna ja parima sõbraga esinemisel ei näe ta ühtegi miinuspoolt. "Ma olen väga tänulik, et ma saan just oma vennakesega lava jagada. Ma arvan, et võib-olla ongi parem, et ma jään seda temaga koos laulma, sest rahvas on meid nii hästi vastu võtnud. Sellisena tuleb see emotsioon kõige paremini esile," ütles ta.

Meriti ja Märteni lugu sai kohtunike üsna vastakat tagasisidet ning see puudutas ka teda. "Loomulikult läheb korda. Samas, inimesi on nii palju erinevaid, arvamusi on nii palju erinevaid. Kõigile ei saagi meeldida. Mis järgnes pärast, kuidas rahvas meid vastu võttis ja kui palju toetavaid kirju me saime, see oli uskumatu! Me olime niivõrd liigutatud," avaldab Merit.

Vaata intervjuust, kas noored plaanivad ka mingeid muudatusi oma esituses ja kuidas suhtus Märten kohtunike kommentaaridesse!

Merit ning Märten esitasid saates loo ”Kurjad on ajad”, mille sõnad ning sõnum jäid osadele kohtunikele arusaamatuks. Pärast saadet tekkis ka sotsiaalmeedias elav diskussioon, mida siis ikkagi sellest loost arvata.

Kuigi kohtunikel polnud midagi laulu viisi osas kritiseerida, võeti luubi alla hoopiski loo sõnad. Enim väljendas oma pahameelt žürii esimees Koit Toome. „Mind isiklikult, minu maitse, aga mind häiris selle loo puhul see tekst. Ma ei ole kindel, kas sellises loos peab olema selline sõnum, eriti tänasel päeval. Ma ei saanud lõpuni nautida seda lugu,“ ütles Koit.

Märteni ja Meriti laulu sõnade autoriks on nende isa Kaupo Männiste. Nagu Meriti Europarlamendi saadikust elukaaslane Jaak Madison, kuulub ka tema isa Kaupo EKRE ridadesse ning kandideeris tänavu kevadel ka riigikokku.

Merit kaitses laval ka oma ise loomingut, öeldes, et nende jaoks on laulus olev teema tänapäeval just aktuaalne ja sooviti puudutada kogu ühiskonda. „Ajad on küll kurjad, aga lootust on heale tulevikule,“ kirjeldas Merit.

Ka Olav Osolin tunnetas, et tegemist on protestihõngulise looga. „Mulle tõi see meelde oma malevaaja,“ tõdes Osolin ja lisas, et laulu sõnad viisid teda tagasi eelmisesse sajandisse.

Sama ütles ka külaliskohtunik Sven Lõhmus, kelle sõnul olid sellised lood Eestis popid 80ndatel. „See pateetilisus, tundub, oleks võinud sinna 88ndasse aastasse jääda, kui laulev revolutsioon oli,“ leidis Lõhmus.

Loe ka, kuidas kommenteeris tekkinud segadust loo autor ise!

Vaata uuesti ka Meriti ja Märteni esitust "Uue laulu" saates!

Kommentaarid puuduvad