Mis on kaalul, kui oled ülekaaluline?

Sisuturundus

ülekaaluline
iPharma — FOTO: Shutterstock

Oled sa mõelnud, mis on ühist ülekaalul ja jäämäe tipul? Mõlemat on silmaga näha, aga selle tõsisem olemus tuleb ilmsiks alles siis, kui on liiga hilja.  Jäämäe alumine osa viis küll Titanicu põhja aga ole sina ettenägelikum ja püsi veepeal.

Nimelt ülekaalulisena seisad sa ühel ilusal päeval ristteel. Sellel samal hetkel pead sa tegema valiku, et kas ostad number suuremad riided või hakkad oma kehakaalu langetama. Millise tee valid aga sina? Valides esimese teeotsa, pead sa teadma, millised haigused saadavad sind läbi kogu ülejäänud elu.

Ülekaal sööb sinu energiat

Suurem osa terviseriskidest avaldub küll alles aastate pärast, aga esimene ülekaalu kõrvaltoime on just energia nappus.  Kas sulle on tuttav tunne, et hommikul ei jõua ärgata? Ja selle asemel, et terviserajale minna, on sul vabandusi varnast võtta mitmeid nagu „halb ilm“ või „homme alustan“. Tea, et parim päev haarata ohjad oma tervise üle oli juba eile ning homme soovid sa, et oleksid sellega alustanud juba täna.

Ülekaal tõstab vererõhku

Ülekaal ja kõrge vererõhk on vanad teada-tuntud kaaslased, kellega sõprussuhteid luua ei tasu. Kuigi ülekaal ei jää silmale märkamata, siis kõrge vererõhk on kaval ja hiilib ligi salaja. Kui ajuinsult või südameinfark sind natukenegi hirmutavad, siis suhtu oma keha ülekaalu täie tõsidusega. 

Aprill on südamekuu ja just praegu on õige aeg sammud õue seada ning vaadata kriitilise pilguga üle ka oma toidulaud. Südame tervist kahjustavad kõige enam kõrge kolesterool, kõrgenenud vererõhk, diabeet ja unehäired. Juba mõni kilo kehakaalulangust on suureks abiks sinu parema tervise ning hea enesetunde suunas.

Ülekaal soodustab diabeeti

Kui aga astud vana rada edasi ning oma toitumises ja liikumises muudatusi ei tee, on sinu teel veel teisigi ja palju ohtlikumaid üllatusi. Kas teadsid, et ka diabeet ehk rahvakeeli suhkruhaigus võib sulle sel juhul endast märku anda. Ja diabeet ei ole lihtne haigus. Pidev normist kõrgem veresuhkur võib põhjustada püsivaid kahjustusi sinu silmades, neerudes ja närvides. Seda kõike võib kirjeldada ka nii, et ühel päeval sa enam ei näe, sinu neerud ütlevad üles ja tekivad haavad, mis ei parane. Langeta kehakaalu, sest see päästab sind hullemast!

Ülekaal lühendab eluiga

Kas sa elad vähem, kui oled ülekaaluline? Jah, sest ülekaal võib lühendada sinu eluiga keskmiselt 8 aastat.  Me kurdame igapäevaselt aja nappuse üle, aga käitume nii, nagu oleks seda lõputult. Tea, et sul on veel aega teha õige valik kergema ja pikema elu suunas.

Vähem on rohkem

Kui ülekaal tegi sind haigeks, siis kehakaalu langus teeb sind taas tervemaks. Ja nii lihtne see ongi. Statistika järgi on keskmine Eestis elav naine 170 cm pikk. Sellise pikkuse juures võid sa kaaluda maksimaalselt kuni 72 kg, jäädes nii tervisliku kehakaalu piiridesse.

Võibolla vähem on teada see, et maks on kui organismi kesklaboratoorium, mis aitab hoida ainevahetuse kontrolli all ning soodustab seedimist. Seega on maksa hea tervis kahtlemata üheks oluliseks faktoriks saavutamaks parimad tulemused kaalu alandamisel.

Liverta Fortega on lihtne!

Loomulikult on lihtsam säilitada normaalne kehakaal, kui võidelda tagajärgedega. Kui sa juba oled sattunud juba valele rajale, siis sinu parem ja kergem tervis algab Liverta Fortest. Liverta Forte sisaldab kahte olulist koostisosa – kikkaväädi ekstrakti ja kroomi. Kikkaväädi ekstrakt ja kroom aitavad näksimisele öelda ei.

Nimelt on kikkaväädi ekstrakti juba sajandeid kasutatud efektiivselt ülekaaluliste ravis. Selle tõhusus peitub selles, et pikeneb täiskõhu tunne ja väheneb söögiisu. Kroom omakorda vähendab aga magusaisu ning aitab samuti kaasa kehakaalu langusele.

Juhi ise oma tervist ja ole oma keha peremees!

Kommentaarid puuduvad