Tänaseni ema kulul elanud 29-aastast meest šokeeris isaks saamise uudis: kas sa ei suutnud kontrollida ennast?

Renar pole valmis isaks saama
Renar pole valmis isaks saama — FOTO: kuvatõmmis

Renar (29) on DJ, õhtujuht ja trummiõpetaja. Ta on olnud alati vaba hing: reisinud, mänginud pilli ja nautinud hipielu. Ka suhetes on ta lennanud õielt õiele, põgenedes alati esimese lahkheli peale. Nüüd on aga tema pruut Kadri (33) jäänud lapseootele ning Renari elus on probleem, millega ta ei tule ise toime. Ehk suudab Ants teda aidata? 

Renar ei suuda end ette kujutada tulevase isa rollis, sest ta ei oska veel täita endagi vajadusi. Siiani on ta elanud ema juures. Isegi kui ta kolib korraks kodust välja, on ta peagi ema juures tagasi. “Ma olen märganud, et kui mul kõik läheb halvasti, siis ma kolin koju tagasi, sinna mugavasse kohta, kus mul on oma tuba, ma ei pea üüri maksma, minu eest hoolitsetakse.” Ka emale on see olukord sobinud. Ent Renari vend peab olukorda siiski kergelt kummaliseks: “30-aastane mees võiks juba omaette elada, ilma emata hakkama saada”. 

Kui Kadri Renari juurde lapseootuse uudisega tuli, valmistas mees talle tõelise pettumuse: “Ta lihtsalt istus seal ja kuulas. Tuim. Tal ei onud ühtegi emotsiooni”. Väliselt emotsioonitu mees kees aga sisemiselt. “Kas sa tõesti ei suutnud kontrollida iseennast? Kuidas selline asi sai juhtuda?” oli tema esimene reaktsioon. 

Ehkki paari kuu jooksul on Renar suutnud olukorraga leppida, ei kujuta ta siiski ette kuidas võtta vastutust pere ja lapse ees. Ent just vastutus on see, mida tulevane lapse ema temalt ootab. Esimese sammuna kolis Renar ema juurest välja ja rentis omaette korteri. Aga pereisa rolli ees on tal surmahirm. 

Ants Rootslase kogemuse põhjal on selline olukord üsna tavaline: “Ema poegade puhul on tihti see vastutuse küsimus. Kas ma suudan oma pere eest vastutada, täita tugifunktsiooni ka oma partnerile või ma jään oma partnerist ootama emafunktsiooni?”

Kas terapeut suudab pikalt ema tiiva all elanud noormehe iseseisvuma utsitada? 

Vaata lähemalt videost!

“Uus algus Ants Rootslasega” on TV3s täna kell 21.35!

Kommentaarid puuduvad