Reklaam sulgub sekundi pärast

Mäletad veel? Onu Bella šokeeris rahvast rohkem kui ükski teine Eesti muusik

Johanna Alvin

Onu Bella oli omaaja tõeline ikoon
Onu Bella oli omaaja tõeline ikoon — FOTO: VERNER PUHM/DELFI MEEDIA

"90ndate Eesti hitikunnid" uues osas meenutatakse teiste seas legendaarset muusikut Onu Bellat, kes tihtilugu oma lugude ning showdega rahvast ehmatas.

Onu Bella ilmus esmakordselt rahva ette 80ndatel, kui ta oma punkbändiga Onu Bella ja Öörahu lavalaudu vallutama asus. Isegi Ivo Linnal oli mehe põneva muusikastiili kohta häid sõnu jagada ning nii algaski Bella tähelend.

"Bella ei osanud ju laulda. Bella oli nähtus. Väga äge nähtus ja nüüd tagant järele, kui sa seda vaatad, siis sa vaatad seda hoopis teise pilguga. Tollel ajal hoidsid peast kinni ja issand jumal," meenutas Onu Bellat telenägu Kirsti Timmer.

Onu Bella jättis pungi aga selja taha ning sukeldus 90ndatel hoopis diskomaailma. Bella esitused läksid järjest pöörasemaks ja pöörasemaks. Muusik tõi 1993. aasta Rock Summeri lavale lausa kolm täiesti alasti inimest, mis kuulajaid kogupereüritusel ilmselgelt šokeeris.

Onu Bella ehamatas publik rohkem kui keegi teine Eesti muusik
Onu Bella ehamatas publik rohkem kui keegi teine Eesti muusik — FOTO: 90ndate Eesti hitikunnid

"Onu Bella oli mu väga hea sõber. Ta oli ju kaks aastat ikkagi kõige kuulsam eestlane. Staadionid müüdi täis. Kassete müüdi kümnete tuhandete kaupa," meenutas oma sõpra diskor ja raadio Tartu saatejuht Marko Kiljak.

1992. aastal andis Onu Bella välja oma legendaarse loo "Ma võtsin viina", millest sai kulutulena hitt igal peol.

"Onu Bella "Ma võtsin viina" oli jälle ka geniaalselt tehtud lugu. Ma ei usu, et Bella planeeris seda, et sellest tuleb selline hitt, mis hakkab pidusid lõpetama ja andma märku, et aeg on istuda mersu tagapingile," rääkis Urmas Vaino oma diskoriaja mälestusi Onu Bella legendaarsest hitist. 

Meenuta Onu Bellat ja teisi muusika suurkujusid saates "90ndate Eesti hitikunnid"!

Hitikunne saad järele vaadata TV3Play vahendusel!

Kommentaarid puuduvad